Hvězdy světové taneční scény KOSHEEN chystají české turné!
13.3.2014
20.00
20.00
14.3.2014
20.00
20.00
15.3.2014
20.00
20.00
28.3.2014
20.00
20.00

foto: archiv_Kosheen

 

Česká republika bývala z hlediska koncertních turné předních světových hudebníků zemí spíše opomíjenou. V poslední době se však s koncerty oblíbených hvězd doslova roztrhl pytel, a tak můžeme pravidelně vychutnávat skvělou hudbu naživo. Nezapomnělo se ani na milovníky evropské taneční scény. V březnu letošního roku totiž pojede české turné populární britská drum´n´bass rocková formace KOSHEEN. Připraveny jsou 4 koncerty, které tentokrát myslí i na mimopražské fanoušky.

 

Kosheen patří aktuálně v České republice mezi nejoblíbenější taneční formace. Pravidelně zde vystupují už deset let a za tuto dobu si zde vytvořili silnou fanouškovskou základnu. Jejich koncerty se ale obvykle konají v Praze nebo v rámci největších letních hudebních open air festivalů, jako je Colours of Ostrava, Open Air Festival, Semtex Culture, Vysmáté léto, Sázavafest a další.

 

V letošním roce jsme chtěli potěšit také mimopražské fanoušky. A tak KOSHEEN během turné navštíví tři regionální města. Trojici destinací pak doplní závěrečné vystoupení v Ostravě. Věříme, že se tento tour plán setká s příznivou odezvou,“ říká zpěvačka Sian Evans.

 

PLÁN TURNÉ

ČT 13.3.2014 LANŠKROUN / SPOLEČENSKÝ DŮM

PÁ 14.3.2014 JILEMNICE / KLUB TOVÁRNA

SO 15.3.2014 KARLOVY VARY / KV ARÉNA

PÁ 28.3.2014 OSTRAVA / BONVER ARENA

 

 

Trio Kosheen pochází z anglického z Bristolu a tvoří jej producenti Markee Substance a Darren Decoder společně se zpěvačkou Sian Evans. Jméno skupiny je kombinací japonských slov „starý“ (古, ‚ko‘) a „nový“ (新, ‚shin‘). Jejich první album „Resist“ vyšlo v září roku 2001 a dostalo se na osmou příčku britské albové hitparády. Po celém světě se prodal téměř 1 milión kopií. Skladby z něj se objevily mimo jiné v počítačové hře FIFA od EA Sports nebo v herní sérii Nokia Game. Kosheen si rychle vydobyli popularitu nejen v domovské Británii.

 

Druhé album „Kokopelli“ bylo vydáno v srpnu 2003 a dostalo název podle severoamerického mytologického boha, zobrazovaného jako hráče na flétnu. Album se oproti předchozímu odklonilo od tanečních stylů a vsadilo více na kytary a zadumané až temné texty. V albovém žebříčku se v Británii vyhouplo až na sedmé místo, stejně tak i první singl „All In My Head“ vyšplhal na sedmou příčku tamní singlové hitparády. Písnička „Swamp“ se objevila v oblíbené kriminální sérii Kriminálka Las Vegas.

 

Třetí album „Damage“ se objevilo na pultech nejdříve v Evropě, a to v březnu 2007 pod hlavičkou Universal Music. Anglická edice alba se zrodila v září stejného roku a obsahovala 2 skladby navíc — „Analogue Street Dub“ a „Professional Friend“. Jako prvním singl byl vybrán „Overkill“, který vyšel v březnu (v EU) a srpnu (v UK) 2007. Čtvrté studiové album „Independence“ bylo dokončeno v květnu 2010 s předpokládaným datem vydání na konci stejného roku. Nakonec ale bylo posunuto až na rok 2012. Prvním hitsinglem se stala skladba „Get A New One“.

 

Nejnovější album „Soitude“ vyjde tento rok a tak se fanoušci na turné mohou těšit nejen na osvědčené hitovky, ale i na zbrusu nové skladby.

 

Další informace naleznete na: http://www.moksha.co.uk/kosheen/