Hvězda tenoru Andrea Bocelli vystoupí v sobotu v Praze!

V květnu opět vystoupí v pražské O2 areně Andrea Bocelli, proslulý italský nevidomý tenorista a interpret klasické i populární hudby. Představí se zde spolu s dalšími velmi váženými hosty a Českým národním symfonickým orchestrem.

 

Velkého úspěchu v Itálii, Latinské Americe, Španělsku a v mnoha dalších zemích a mnohamilionového nákladu na světe dosáhlo jeho debutové album Romanza, které vyšlo v roce 1996 až 1997

 

V roce 1965 začal navštěvovat školu pro nevidomé ještě jako částečně vidící, dokončil ji jako zcela nevidomý. Po škole nastoupil na specializovanou hudební konzervatoř pro nevidomé, do internátního ústavu Cavazza v Bologni. Vrcholným studiem pro něj byla třída tenoristy Franca Corelliho, kterého již dávno obdivoval a stal se jeho idolem.

Jako zpěvák se dlouhou dobu nemohl prosadit, vydavatelství ho odmítaly. Obživou mu byl klavír v baru a jeho zpěv. Vše se ale rázem obrátilo, když mu v roce 1992 rocková hvězda Zucchero nabídl druhý hlas v duetu Miserere. Jeho zpěv tímto zaujal samotného Luciana Pacarottiho, který jeho zpěv velmi vyzdvihl.

 

Stejně jako Luciano tak i vy se můžete přesvědčit o Andreho kvalitách a talentu k nezapření. Přijďte v sobotu 12.5.2018 do O2 areny a užijte si ho na vlastní oči i uši.