Hudba v obrazech aneb 10 nových videoklipů!

Měsíc se s měsícem sešel a je tu čas na naší pravidelnou rubriku – HUDBA V OBRAZECH. Již po dvacáté-prvé jsme se snažili vybrat nejlepší videoklipy českých a slovenských interpretů. Nyní je na řadě březen.

 

prosinec

leden

únor

 

KOFE-IN – PROJÍŽDÍME KRAJINOU

Kapela Kofe-in uveřejnila z kraje měsíce novinku! Audiovizuální podobu získala jemnější skladba „Projíždíme krajinou“ z jejich třetí studiové desky s názvem DOBRÉ NEBE. Záběry k videoklipu byly natáčeny loni v létě na Islandu, kde byli Honza s Petrem na dovolené. Celkový koncept můžete shlédnout zde.

 

THE PARANOID – NIKDY NEZABUDNEM

Po skladbě „Neviem ti povedať nie“ dostala obrazovou podobu i píseň „Nikdy nezabudnem“, kterou nalezneme na třetí desce. „Video vzniklo v štúdiu a zachytáva nás priamo pri nahrávaní. V klipe môžete okrem nás vidieť aj spevácky zbor, ktorý pozostával z našich kamarátov. Sme radi, že sa režisérovi Zoltánovi Simonovi podarilo energiu nového albumu preniesť aj do obrazu,“ dodáva Igor Belaj.

 

MARPO – EMMA

Loňská deska R!ot sklízí úspěchy a ohlasy, kam se člověk jen podívá. To samé může říct i track, který je nejsilnější peckou tohoto alba. Je věnován od Marpa pro svou roční dcerku Emmu, která si v klipu střihla menší role spolu s Hard Targetem. Kameru měl na starost Adam Bartas. Režii a následnou postprodukci si vzal na triko Dj Partyboi.

 

KÝBEL MAČIEK – JE TO POP*ČI?

Kapela Kýbel Mačiek ve spolupráci s Žijeme hudbou vypustila do světa první oficiální klip, který zachycuje nevšední dovednosti přítomných, párty hard na bytě a to vše je doplněno o slušnou dávku rock´n´rollu. Páni kluci mají na kontě desku Vzbura Buranov z roku 2012, krom toho chystají spousty novinek, tak čekuj tuto bandu, ať ti nic neuteče.

 

NEBE – NEŽ SE ROZEDNÍ

18.března měl premiéru klip od skupiny Nebe. Je to již druhá vlaštovka z připravované desky, která vyjde letos v květnu. Čekání na ni si můžete zkrátit zhlédnutím onou novinkou. A co o ní říká frontman kapely Petr Harazin? „V klipu mám roli člověka balancujícího na hranici dvou světů a já se rozhoduji, kterou možnost si vyberu. Paradoxní je však to, že žádné možnosti už nejsou, protože to rozhodnutí jsem učinil už dříve a v tom je nakonec i pointa celého příběhu.“ Natáčení proběhlo v Praze a celkový koncept má na svědomí Adam Vopička s týmem z &FLUX.

 

JAKSI TAKSI – SIGNÁL

Kapela Jaksi Taksi se také hlásí o slovo! 3.3.2014 měl premiéru na stanici Óčka a následně na FB profile kapely nejnovější videoklip k písni „Signál“. Dále se můžeme těšit na jarní šňůru, spoustu novinek a samozřejmě na nové klipy.

 

BEK OFIS FT. BÁRA ZEMANOVÁ – RECEPT NA BUCHTU

Spojení Báry Zemanové a kapely Bek Ofis čekal málo kdo. Ovšem, když tito interpreti dají hlavy dohromady a přijdou s velice chytlavou písní, je to slast pro uši. Skladba „Recept na buchtu“ si pohrává s dvojsmyslnými významy českého jazyka a naráží na gastronomickou tradici českého národa. Vizuálního ztvárnění se ujal přední český fotograf Jan Svoboda a výsledek rozhodně stojí za to.

 

ATMO MUSIC – POLETY FT. SEBASTIAN

Novou věc vyslali kluci z Atmo Music, kterým 4.4. vychází debutová deska ANDĚLÉ X DÉMONI. 24.3. 2014 uveřejnili na kanále Youtube a na FB profile píseň „Polety“, kde hostoval Sebastian. O kameru a následný střih se postaral Jakub „Shymonkey“ Šimůnek. Tak čekuj☺!

 

IRNIS – TAM VENKU

Kapela Irnis je jako tajfun. Není to tak dlouho, co kluci uveřejnili klip na píseň „Všechny cesty vedou za tebou“ a tento měsíc nám servírují dalšíZ loňské desky – Nad Zemí získala audiovizuální podobu pecka „Tam venku“. Během pár dní si videoklip získal spoustu kladných ohlasů. Velké díky patří autorovi Radovanu Jaroňovi.

 

IAN – KNOW YOUR NAME

Jedno velké překvapení je uskupení IAN. Momentálně přichází s prvním oficiálním videoklipem, který nese název „Know Your Name“ a je z připravované desky. Velmi dobře zpracovaný klip má na svědomí tým z Tvision a jak se celek povedl, můžete shlédnout níže.

http://www.youtube.com/watch?v=zhjcBBfTb-w