Hudba v obrazech aneb 10 nových videoklipů!

Měsíc se s měsícem sešel a je tu čas na naší pravidelnou rubriku – HUDBA V OBRAZECH. Již po šestnácté jsme se snažili vybrat nejlepší videoklipy českých a slovenských interpretů. Nyní je na řadě říjen!

červenec

srpen

září

 

TOTÁLNÍ NASAZENÍ – NEZAPOMENEME

Velmi silně protikomunistický – tak by se dal rychle a přes to výstižně charakterizovat nový videoklip punk-rockové kapely TOTÁLNÍ NASAZENÍ.  Kapela se po dlouhé době vyjádřila k vážnějšímu tématu, na předchozích deskách se objevovaly spíše legrácky, ale tentokrát slánská kapela ukázala svůj postoj k politice! Videoklip byl zveřejněn 20. 10. 2013.

 

CIVILNÍ OBRANA – SCÉNÁŘ

Čáslavská banda Civilní Obrana natočila v pořadí již 3. videoklip a to tentokrát k písni Scénář. Video je zpracované velice zajímavě, pracuje s prvky retrospektivy. Hlavní myšlenkou celého klipu je to, že každý z nás si píše svůj životní scénář a nad sebemenším rozhodnutím by se měl velmi pečlivě zamyslet. Videoklip zpracoval Martin Kolembář ze studia Sergeii.

 

KLARA. – SURVIVAL

Zdařilá skladba působí velmi svěžím, nenuceným a odlehčeným dojmem. Náladu songu dobře vystihuje i videoklip, v němž si interpretka zahrála po boku svého manžela a bubeníka Romana Víchy. Z klipu je tak cítit život, autentičnost i radost. Klip byl zveřejněn 16. 10. 2013.

 

STRAPO – TAKOJ

O hudbu k tomuto songu se postaral pro všechny určitě známý Lkama. Tohle už je dost ale čím víc, tím líp. A tak k tomu všemu byl natočen i kvalitní videoklip. V tom můžeš vidět kromě samotného Strapa i NFL Fotbalisty, tanečníka stylu Krump a mnohem víc. Video spatřilo světlo světa 7.10. 2013.

 

TALKSHOW – SHADOWS

Po singlech Pictures a California představila slovenská indierocková kapela TALKSHOW v létě píseň Shadows, která se dočkala i vizuálního zpracování. Klip se natáčel pod velením Paulíny Mačkové a Andreje Kiszlinga. Příběh, v kterém hlavní postava bojuje sama se sebou a svým svědomím natáčel Dušan Husár. Fanoušci mohli poprvé tento klip vidět 3.10. 2013.

 

ATD – NAŠE ŽENY

Tato benešovská punk-rocková kapela rozhodně na své fanoušky nezapomíná! Po sdělení termínů k připravované tour zveřejnila již třetí videoklip ze své dosavadní tvorby, a to tentokrát k songu Naše ženy. Tento videoklip již byl propírán všelijakými médii, podle nich je klip velice vulgární. Pravdou ovšem je to, že v klipu není nic extrémně vulgárního vidět a díky originálnosti se tato kapela zviditelnila.

 

CHARLIE STRAIGHT – TIGER IN YOUR HEART

Populární třinecká kapela Charlie Straight se vydala po stopách většiny kapel a natočila koncertní video. V jejich případě o tygru dřímajícím v jejich srdci. Video je věnované spíše fanouškům a s trochou štěstí se na nějakém záběru můžete najít. Klip byl zveřejněn 2.10. 2013.

 

MIRO ŠMAJDA – BULLSHIT

Toto léto vydal Miro Šmajda nové album ,,mirosmajda.com“ a právě z této desky je i píseň Bullshit, ke které byl natočen videoklip. Celý videoklip byl pojat jako recese, odráží se v něm dění v rádiích a na discotékách. Zkráceně řečeno: další z muzikantů, který si uvědomil, že na hudební scéně je mnoho skvělých interpretů, kteří díky médiím zůstávají v pozadí. Klip spatřil světlo světa 1.10. 2013.

 

SHARKASS – ROMEO A JULIE

Sharkass si možná pamatujete ze třetí řady soutěže Česko Slovensko má talent. A právě tahle raperka posílá novinku v podobě videoklipu „Romeo a Julie“. Klip byl stylově natočen v prostředí divadla, konkrétně jde o pražské Divadlo v Celetné. O režii se postaral Petr Frey, role zaláskované dvojice ztvárnili Michaela Jeřábková a Václav Tůma. Klip byl zveřejněn 21. 10. 2013.

 

RAEGO ft. NORBERT – MILIONÁRI

Raego je tady po delší době s novým singlem. Spolu s Norbertem sní o tom, že budou milionáři. Raego v klipu hraje prodavače a nosiče. Říká nám, že až budeme na dně, jediný co nám zbyde, budou sny! Videoklip byl zveřejněn 6. 10. 2013.