Houslista Filip: Na housle hraju od čtyř let. Jednou bych chtěl bych udělat show se symfonickým orchestrem!

Filip Kottek je houslista a hudební producent/beatmaker, původem z Ostrova nad Ohří. Absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, studuje skladbu na Pražské konzervatoři. Jeho tvorba se vyznačuje kombinací houslí s elektronickou hudbou.

Společně s DJ Jamalem  v roce 2007 založili projekt The Unique – spojení houslisty a DJe se zaměřením na Hip Hop. V současné době navázal úzkou spolupráci s DJ Akvamenem, se kterým  dali dohromady projekt VIBES (smyčcové trio + DJ) . Je členem Tylečkova sexteta, kapely Romana Tomeše, Yanna, The Grog a seskupení DJ’s a muzikantů – USB (Universal Swing Brothers). Jako výpomoc hraje s Plzeňskou filharmonií, Karlovarským symfonickým orchestrem nebo Českým národním symfonickým orchestrem.

 

Jak dlouho hraješ na housle?
Teď v lednu je to přesně 20 let.

 

Co tě přimělo k tomu, začít se hře na housle věnovat ? Co byl ten impuls?
Jako malý 3 letý kluk jsem vydával zvuky na vše co se dalo a když mě rodiče jednoho dne pustili k našemu rozladěnému pianu, řekli si, že by byl dobrý nápad mě přihlásit do hudebky. Ve 4 letech jsem tedy nastoupil na přípravku, kde jsme jen cvičili rytmus a zpěv. Po půl roce jsme si měli vybrat nějaký nástroj a já prý přišel domů a oznámil rodičům, že budu hrát na housle. Od té doby mě to ještě nepustilo. 😊

 

Kytaristé a bubeníci to mají jasný, holky na ně letí, jak jsou na tom ale houslisié?
Myslím že každý muzikant si myslí, že právě ten jeho nástroj je nejvíc  cool. 😀
Na houslisty určitě letí spousta holek, stejně jako na kytaristy a bubeníky. 😀

 

Máš nějaký cíl, který by jsi si chtěl splnit? Jaký? A pokud jsi si ho už splnil, co to bylo?
Tak těch cílů je určitě několik. V nejbližší době mám za cíl vydat své první album Around the World, které je inspirované mojí cestou na Nový Zéland. Pak už jen cestovat a dále tvořit. Mým snem je produkovat vlastní elektronickou taneční hudbu, kombinovat to s hrou na housle a vystupovat po celém světě. Jednou bych chtěl udělat show s celým symfonickým orchestrem.

 

Chtěl by jsi hrát sólově, nebo v rámci nějaké kapely, orchestru…?
Všechny možnosti jsou součást mého denního života. Hraju v několika kapelách a orchestrech, občas někde vystoupím i sám. Baví mě ta pestrost a nejspíš i díky tomu mě to hraní nikdy neomrzelo. Nejraději mám však hraní ve svých vlastních projektech, které můžu posouvat dál podle vlastních představ.

Proč jsi se přihlásil do Minuty Slávy?
Dobrá otázka. Musím se přiznat, že se mi do toho původně moc nechtělo, ale organizátoři soutěže mi několikrát psali, že by bylo skvělý, kdybych se účastnil.  Zároveň jsem si v té době říkal, že bych měl víc chodit do soutěží. Tak jsem nakonec souhlasil a dorazil do studia, kde jsme nahráli soutěžní video. Moc jsem si od toho nesliboval, ale chtěl jsem nakoupit nějaké hudební vybavení, tak jsem si říkal, že v případě výhry to budu mít u nich v Audiohouse vlastně zdarma.

 

Získal jsi během soutěže nějaké kontakty, které můžeš v budoucnu využít?
To zatím nedokážu posoudit. Poznal jsem jen kluky, kteří soutěž organizovali.

 

Proč by se měli ostatní do soutěže přihlásit?
Je to určitě výzva a forma své vlastní prezentace na internetu. A pokud má někdo v plánu nakoupit v Audiohouse, není nic jednoduššího než natočit minutové video toho, co člověk umí a vybojovat si tak nějakou tu slevu, případně finanční odměnu.

 

 

Pokud i ty máš nějaký talent předveď se. 

Pravidla: V každém kole se utká 8 soutěžících. Vyhrává ten, kdo dostane nejvíc lajků a zároveň bude mít největší sledovanost. Svého favorita můžete tedy podpořit nejen lajkem, ale také sdílením např. na Facebooku. Dislajky se od výsledného hodnocení odečítají. Pro přihlášení do soutěže stačí natočit (můžete klidně na telefon) minutové video jako ukázku toho, co umíte a poslat ho na email info@minuta-slavy.cz. Tento email můžete využít i pro jakékoliv dotazy.