Houkání ve Vrdech už po čtvrté!

V sobotu 17.srpna se ve Vrdech opět houkalo – již počtvrté. Stejně jako v předchozích letech se i letos proměnil sportovní areál ve Vrdech u Čáslavi v dějiště festivalu Houkání a jako už tradičně nabídl návštěvníkům parádní, nejen hudební zážitky. Kromě řádky skvělých kapel na hlavním podiu, zde byla připravena i druhá stage, na které vystoupili skvělí DJs v čele s DJ Koogim.

 

Na začátku hudebního programu vystoupily skupiny Brisk Fart, Zelenina a Dilated.

Jako další přišla na řadu brněnská kapela The Rest. Kluci předvedli super koncert, kterým pomalu ale jistě začali dostávat publikum do té správně festivalové nálady.

Další vystupující – pražští Airfare zahráli přítomným to nejlepší ze svých rock´n´rollových pecek a jejich známý hit „Sorry Baby“ si s nimi v areálu prozpěvoval snad úplně každý.

Slovenští The Paranoid vtrhli na podium plní pozitivní energie, kterou během koncertu dokázali parádně přenést na publikum. Zazněly songy jako „Noc patrí nám“, „Únos“ či píseň  „Z plných pľúc“, která je ochutnávkou z připravovaného alba. Kluci dokázali, že pozvat je do Vrdů až ze Slovenska byla určitě dobrá volba, důkazem toho bylo nadšené obecenstvo.

V podobném duchu se nesl i koncert kapely zakázanÝovoce, při kterém bylo zřejmé, že si ho publikum patřičně užívá a že se všichni při jejich hudbě opravdu baví.

Poté přišla na řadu domácí Civilní Obrana, jejíž členové byli jako vždy zároveň i pořadateli celého festivalu. Že jsou kluci doma, bylo znát. Publikum jim svou podporu dávalo jasně najevo a na jejich songy si všichni pod podiem zapařili a mnoho lidí si s nimi většinu i zazpívalo.

Na závěr večera vystoupil headliner festivalu Ivan Mládek se svým Banjo Bandem.  Toto vystoupení stylově rozhodně vybočovalo, což přítomným evidentně vůbec nevadilo, možná právě naopak. Zazněla například notorická známá píseň „Jožin z bažin“, kterou si užívali všichni posluchači, bez ohledu na věk nebo hudební vkus.

 

Kombinace skvělých kapel, krásného počasí, dobrého jídla a příjemné atmosféry, se všem, kteří do Vrdů zavítali, jistě stala zárukou parádně stráveného dne a nad účastí na příštím ročníku festivalu určitě nebudou váhat.