Horkýže Slíže oslaví dvacetiny velkolepou česko-slovenskou jízdou!

zdroj: archiv kapely_Horkýže Slíže

 

Nitranský kvartet recesistů a punkových provokatérů Horkýže Slíže oslaví svoje dvacetiny ve velkém stylu. Vedle vydání nového, již čtrnáctého alba St. Mary Huana Ganja se svižné kulatiny kapely neobejdou bez pořádného mejdanu s fanoušky – a tím bude velkolepé turné, největší a nejvýpravnější, jaké kapela kdy absolvovala.

 

Kapelní řidič již v garáži pečlivě seřizuje a promazává z coveru alba známý zelený kouzelný VW karavan, ve kterém muzikanti objedou v období od března do června 2013 šestadvacet českých měst. Několik dalších vozidel pak poveze výpravnou show, laděnou v duchu výletu do tajemných krajů St. Mary Huana Ganja. Vrcholem českého turné bude dozajista 28. března 2013 koncert v pražské Tesla Aréně.

 

„Bude to jízda se vším všudy: rychlostí, novými vizuálními efekty, tím, jak se dá připravit stage, ale samozřejmě i výběrem hitů Slížů,“ přibližuje promotér Petr Fořt z Ameba Production, která celé turné připravila.

 

Právě nyní začíná předprodej na všechny české koncerty na www.ticketsforpeople.cz, časem přibudou i další sítě dle místa konání. Vše je tedy připraveno, aby český ježíšek mohl přinést posluchačům pod stromeček vstupenky na show slovenských čertíků. A že jsou fanoušci natěšení: jen Facebooková stránka Slížů (http://www.facebook.com/horkyzeslize) se pyšní už skoro 120 000 fanoušky!

 

video_Horkýže Slíže:

 

Horkýže Slíže na svém rok připravovaném turné zahrají jak materiál z nového alba, jehož duch bude vládnout vizuální složce show, tak samozřejmě všechny zásadní hity své dvacetileté kariéry. Na turné je doprovodí slovenská kapela Dilemma a se Slíži spřátelená česká zpěvačka Gygy.

 

V posledních letech se sestava skupiny Horkýže Slíže stabilizovala ve složení: Peter Kuko Hrivňák (zpěv, basová kytara), Mário Sabotér Sabo (kytara), Juraj Doktor Štefánik (kytara) a Marek Vandel Viršík (bicí). Dvacet let života skupiny komentuje s typickým nadhledem frontman Kuko: “Charakteristika textov sa menila vekom. Alkoholické nápoje prešli z piva cez tvrdý alkohol až po dnešné víno..“ Se stejným espritem komentuje i širší kontexty slovenské hudební scény (které lze jistě bez větších zádrhelů aplikovat i pro naše končiny): „Hudobná scéna na Slovensku sa nemení, iba každý chvíľku, ťahá pilku. Všetko tu bolo, je a bude, iba v inom pomere a v inej kvalite.“

 

Rozpis turné:

BŘEZEN

14.3. Ostrava-hala Tatran

15.3. Šumperk-Kulturní dům

16.3. Herálec u Hlinska-Kulturní dům

21.3. Třinec-Kulturní dům

22.3. Frýdek Místek-KD Válcoven plechu

23.3. Jindřichův Hradec-KD Jitka

27.3. Praha-Incheba Aréna (Malá sportovní hala)

29.3. Ústí nad Labem-Kulturní dům

30.3. Valdice Kulturní dům

DUBEN

30.4. Vsetín-Kulturní dům

KVĚTEN

03.5. D. Benešov u Opavy-Kulturní dům

04.5. Prostějov-Kulturní dům

07.5. Kunovic- Sportovní hala

10.5. Česká Lípa-KD Krystal

11.5. Jablonec nad Nisou-Eurocentrum

16.5. České Budějovice-KD Vltava

17.5. Kolín-Kulturní dům

18.5. Kralupy nad Vltavou-KaSS

23.5. Plzeň-Plaza Open Air

24.5 Loket nad Ohří-amfiteátr Loket

25.5. Kadaň-KC Orfeum

28.5. Brno-hala Vodová

31.5. Beroun-areál pivovaru

ČERVEN

01.6. Opočno-zimní stadion