Horkýže Slíže odstartovali turné 3,5-hodinovou show ve vyprodané hale Tatran v Ostravě; a valí se dále!

zdroj: archiv kapely

 

Českou část své velkolepé tour rozjeli Horkýže Slíže oslavující 20 let svého působení na hudební scéně ve velkém stylu. Stalo se tak ve čtvrtek večer v Ostravě a hudební oslava trvala 3,5 hodiny! „Děkujeme všem skvělým fanouškům v Ostravě, kteří v hale Tatran připravili neskutečnou atmosféru. Naší Moravané a Slezané nám rozumějí!“ říká s respektem k ostravskému publiku manažer kapely Petr Fořt.

 

Dobrou zprávou pro početné fanoušky, na které se již včera v Ostravě nedostalo, je, že si mohou kapelu užít ještě dneska večer v Herálci u Hlinska (16. 3.) a příští týden ve Frýdku-Místku (21. 3.) či Třinci (22. 3.). Anebo také na kterémkoli jiném ze zbývajících 22 míst kam pomyslná zelená dodávka Horkýže Slíže ještě zaveze. Sluší se ovšem dodat, že rychlost, s jakou mizí vstupenky z předprodejů, věští, že podobně jako na Slovensku bude i v ČR celé turné vyprodané.

 

To platí i o koncertu v pražské Incheba Areně (bývalé Malé sportovní hale), kde zkušený produkční tým bude moci už 27. března plně uplatnit všechny rafinované technologické finesy, které pro show, odehrávající se na palubě fiktivního stařičkého mikrobusu VW připravil. V Praze i na všech dalších štacích turné si kapela pro své fanoušky připravila výběr toho nejlepšího ze své 20leté historie, který s obrovskou chutí a plným nasazením v kouzelné zelené dodávce naservíruje. Ale vzhledem k zájmu o vstupenky platí dvojnásob známé pořekadlo: Kdo zaváhá, nejede! www.horkyzeslize.sk

Na turné Horkýže Slíže doprovází slovenská kapela Dilemma a se Slíži spřátelená česká zpěvačka GyGy se svým rockovým projektem. Zatímco projekt Dilemma (www.dilemma.sk) košického zpěváka, skladatele, textaře, kytaristy a violoncellisty, ale také organizátora Jána Spišáka je na Slovensku již prověřenou hodnotou, mladá česká zpěvačka GyGy je teprve na startu slibné kariéry (www.gygy.cz). Oba interpreti nejen podpoří Horýže Slíže svými samostatnými bloky, ale s kapelou se na pódiu během večera několikrát setkají při společných aranžích.

 

Rozpis turné:

BŘEZEN

14.3. Ostrava-hala Tatran

15.3. Šumperk-Kulturní dům

16.3. Herálec u Hlinska-Kulturní dům

21.3. Třinec-Kulturní dům

22.3. Frýdek Místek-KD Válcoven plechu

23.3. Jindřichův Hradec-KD Jitka

27.3. Praha-Incheba Aréna (Malá sportovní hala)

29.3. Ústí nad Labem-Kulturní dům

30.3. Valdice Kulturní dům

DUBEN

30.4. Vsetín-Kulturní dům

KVĚTEN

03.5. D. Benešov u Opavy-Kulturní dům

04.5. Prostějov-Kulturní dům

07.5. Kunovic- Sportovní hala

10.5. Česká Lípa-KD Krystal

11.5. Jablonec nad Nisou-Eurocentrum

16.5. České Budějovice-KD Vltava

17.5. Kolín-Kulturní dům

18.5. Kralupy nad Vltavou-KaSS

23.5. Plzeň-Plaza Open Air

24.5 Loket nad Ohří-amfiteátr Loket

25.5. Kadaň-KC Orfeum

28.5. Brno-hala Vodová

31.5. Beroun-areál pivovaru

ČERVEN

01.6. Opočno-zimní stadion

 

Více informací na www.horkyzeslize.sk