Horkýže Slíže budou v Praze rozdávat Ganju zdarma a ze své zelené dodávky zdraví novým klipem NAZDAR!!!

zdroj: archiv kapely

Již příští středu 27. března se do Prahy v rámci své československé tour přiřítí kapela Horkýže Slíže oslavující 20 let svého působení na hudební scéně. Celé turné je na delší dobu výjimečnou příležitostí, kdy mohou fanoušci tuhle povedenou nitranskou partičku vidět na živo – kapela se totiž rozhodla, že v létě až navštíví pouze jeden hudební festival v Čechách a jeden na Moravě. I z toho důvodu si kluci z kapely spolu s fanoušky turné opravdu užívají a v pražské Incheba Areně na Výstavišti plánují dokonce rozdávat ganju – přesněji pár kousků nového alba St. Mary Huana Ganja!

 

Po vyprodaných koncertech na Slovensku zahájili Slíže českou část tour minulý týden v Ostravě, kde publikum ve vyprodané hale Tatran pařilo na notoricky známé i novější songy neuvěřitelné 3,5 hodiny! Pražští fanoušci se tak mají opravdu na co těšit… Vzhledem k dosavadnímu zájmu o koncerty však několikanásobně platí známé pořekadlo: „Kdo zaváhá, nejede!“ Vstupenky na pražský koncert rychle mizí a na místě již ke koupi pravděpodobně nebudou. Jistě tomu pomůže i nový (a neodolatelný) klip ke skladbě NAZDAR!!!

Více informací na www.horkyzeslize.sk

 

Kromě skvělé show plné slížovského humoru, hromady songů a křtu platinové kolekce Horkýže Slíže se může pražské publikum v Incheba Aréně těšit i na propracované projekce a efekty. Celým koncertem kapela proveze fanoušky v imaginárním stařičkém mikrobusu VW, na kterém se technický tým skutečně vyřádil: „Pro fanoušky je připravena výpravná show, doprovázená unikátními technickými efekty. Dvacetimetrová scéna s velkou LED obrazovkou, na které během celého koncertu poběží tematické projekce a pohledové prvky z jízdy v autě. Společně s obřím autoradiem, volantem na podiu a projekčními zpětnými zrcátky vedle podia vytvoří dojem z koncertu, který se hned tak nevidí. Zážitek ještě posílí speciální sound & light efekty známé z vystoupení zahraničních kapel, které kapela použije poprvé ve své koncertní historii,” vypočítává Honza Lippert ze ZL production, která má celý koncert po technické a produkční stránce pod palcem.

 

A co kapela dělá mezi jednotlivými koncerty? No rozhodně se neválí na lehátku, ba naopak – tento týden zveřejnili klip k písničce z nové desky St. Mary Huana Ganja s trefným názvem Nazdar, kterým zdraví své fanoušky. Video je určeno všem, kteří se občas po párty snaží najít odpovědi na otázky, „co, kdy, kde a jak?“

 

V pražské Incheba Aréně nitranskou partu doprovodí slovenská kapela Dilemma a se Slíži spřátelená česká zpěvačka GyGy se svým rockovým projektem. Zatímco projekt Dilemma (www.dilemma.sk) košického zpěváka, skladatele, textaře, kytaristy a violoncellisty, ale také organizátora Jána Spišáka je na Slovensku již prověřenou hodnotou, mladá česká zpěvačka GyGy je teprve na startu slibné kariéry (www.gygy.cz). Oba interpreti nejen podpoří Horýže Slíže svými samostatnými bloky, ale s kapelou se na pódiu během večera několikrát setkají při společných aranžích.

 

Rozpis turné:

BŘEZEN

14.3. Ostrava-hala Tatran

15.3. Šumperk-Kulturní dům

16.3. Herálec u Hlinska-Kulturní dům

21.3. Třinec-Kulturní dům

22.3. Frýdek Místek-KD Válcoven plechu

23.3. Jindřichův Hradec-KD Jitka

27.3. Praha-Incheba Aréna (Malá sportovní hala)

29.3. Ústí nad Labem-Kulturní dům

30.3. Valdice Kulturní dům

DUBEN

30.4. Vsetín-Kulturní dům

KVĚTEN

03.5. D. Benešov u Opavy-Kulturní dům

04.5. Prostějov-Kulturní dům

07.5. Kunovic- Sportovní hala

10.5. Česká Lípa-KD Krystal

11.5. Jablonec nad Nisou-Eurocentrum

16.5. České Budějovice-KD Vltava

17.5. Kolín-Kulturní dům

18.5. Kralupy nad Vltavou-KaSS

23.5. Plzeň-Plaza Open Air

24.5 Loket nad Ohří-amfiteátr Loket

25.5. Kadaň-KC Orfeum

28.5. Brno-hala Vodová

31.5. Beroun-areál pivovaru

ČERVEN

01.6. Opočno-zimní stadion