Hentai Corporation – Volné asociace!

Myslíte si, že jste zažili hudební peklo? Říkali jste si, že hudba už nemůže hrát rychleji, pogo už nemůže být nebezpečnější a hranice nekonečného šílenství dostoupila vrcholu? Pakliže říkáte ano, nejspíš jsme se potkali na středečním koncertě Hentai Corporation v pražském klubu Vagon v rámci festivalu Studentfest. Lidí moc, až příliš. Převážně mužské obecenstvo. Bouře na podiu strhává všechny přítomné do nekontrolovatelné laviny těl. Ostré tóny kytar, strhující hlas zpěváka a neunavitelné bicí. Kdo může, ten se hýbe do rytmu a kdo nemůže, fascinovaně sleduje show na podiu i před ním..Nezadržitelný hurikán této trash-rock’n’rollové pětileté hudební konstelace vítá nový den v osobitém stylu. Hentai Corporation svým vystoupením bezkonkurenčně nasadili korunu celému večeru a festivalu Studentfest 2010.A myslím, že nejen já budu na jejich vystoupení vzpomínat s obdivem v očích. Kluky jsme následně odchytli v backstage, aby nám vysvětlili, co se to vlastně dělo.

Z jaké hudby vy osobně berete inspiraci ? Z čeho vychází hudba Hentai Corporation?

Péťa: No tak je to různý, protože každej člen poslouchá jinou hudbu, snažíme se o  dobrou muziku, do které si dá každý z nás něco svého. Já třeba osobně poslouchám kvantum muziky, ale zjistil jsem, že mě nejvíc těší vracet se k základům a to je Pantera, Lamb of God, Pražský Výběr a podobné záležitosti. To jsou pro mě kořeny, ze kterých beru inspiraci. Kluci to mají zase jinak – třeba tady je fanda Bon Jovi , Luštěly a Britney. ( smích)

Fanda: Ne, tak my jedem hlavně na Panteře, ale taky třeba na Deep Purple. To je takový ten prapůvod, na kterým jsme začínali, když nám bylo cca 15 a lili jsme Plzně ve Strašnicích ( smích ). Já jako klávesák do toho sypu takový ty vlivy z Japonska.

Péťa: Všichni máme rádi manga pornofilmy a všelijaký manga záležitosti. Z toho taky tak nějak čerpáme. Jinak se to přesně nedá určit, jsou to věci, který spadnou z nebes. Taky se mi ale stává, že mám nápad a pak zjistím, že to je vlastně přemodifikovanej riff, který jsem někde slyšel, ale nevím o tom. ( smích )

Radek: Zkrátka posloucháme úplně všechno, protože dnes žádný styl nevládne. Nějakým způsobem je to od všeho všechno a nic. Jediný, co teda moc nemusím, je typ of racist music. Po tom, co jsem viděl racistickýho Sizzlu, který řve kill white people a na něj skáče dva a půl tisíc bílejch dredatejch Němců a řvou yeah ! Tehdy jsem si řekl, že asi něco není v pořádku. Takový lidi koncertujou v Evropě a protože jim ostatní nerozumí a neznají jejich texty, tak na ně trsaj a bongujou. Pro mě osobně je tohle černej zmatenej  “minihitler“.

Jak vnímáte to, že jste dnes v Praze bezkonkurenčně No.1! Nejlepší atmosféra, kotel a všechno.

Radek: Tak to jádro těch lidí co vidím pod podiem jsou totální magoři. To není námi, to je tím, kdo na naše koncerty chodí. Miluju je. Dělaj takový peklo, že kdybych se zastavil na minivteřinu tak mi upadne. Takže akce furt! Třeba je psycho, že na náš asi nejměkčí song, což je In the Atmospheres (rapaparéo = ukaž mi péro) dělají ty lidi wall of death. No, neumíme to vysvětlit, je tam prostě pokaždé strašný bordel. Asi to je ale i náma, já nevím. Klaus to ví!! A Zaius. A Zeman.


Apelujete svými texty na problematiku dnešní společnosti?

Radek: Ne, to určitě ne, ale i jo i ne. Většinou jsou to psychedelický metafory. Všechno jsou to hlavně volný asociace. Když píšu text tak popíšu 10 papírů volnýma asociacema a pak z toho vybereme tři, na kterých postavíme song. Teď zrovna nová pecka je o tom, že Dr. Zaius (zrzavá opice z planety opic) utekl do parku a tam ho napadly mroži. Pak se to rozvíjí. Ale samozřejmě to má velkej podtext! Sice ještě nevím jakej, ale bude tam tolik hladin!

Hentai Corporation je především underground kapela. Máte v plánu vstoupit do podvědomí širší společnosti. Účastnit se hitparád apod.?

Péťa: Hitparády jsou okej, ale primární učel je úplně jinde než jet totalně účelový umění! Určitě chceme udělat klip, a když se bude líbit tak to bude super, ale rozhodně nic víc, ve smyslu kolaborace do stylu homopodobnejch pop-rock kapel. Potom by to nebyl už Hentai Corporation.

Radek: To bychom museli úplně změnit koncept naší hudby. A myslím, že i kvůli našemu nynějšímu konceptu nás ty lidi dneska tak berou.

Sledujete politickou situaci v České republice?

Péťa: To ses neměl ptát, tohle je na 5 hodin (smích).

Radek: Ne, tak my jsme se teďka stali fanouškem Jiřího Paroubka. To je v mých očích  ten největší  “punkáč”  v České republice. To je člověk, který je schopnej lhát a být u toho v ledovém klidu. U nás je problém, že Paroubek má podporu většiny důchodců. Pro ně je to guru, bůh. Milujou ho. Svlékaj se a útočej! Nedávno jsme seděli na Vyšehradě, přišla tam parta útočnejch babek, začly si číst a vykřikovat novinky o Topolánkovi. Myslím, že je tenkrát tak naštval Topolánkův rozhovor, který média naprosto vytrhli z kontextu.

Péťa: Tak my to sledujeme, ale na hudbě se to vůbec  neprojevuje.

Radek: Jediný jako proti čemu protestujeme  jsou všichni „rádobyteraextrémisti“. Ať už to jsou neonacisti, Sizzla a nebo svaz mladejch komančů.

Co máte v plánu do budoucna? Můžeme se těšit na nové songy či CD.

Péťa: Teď v říjnu odcestujeme do Paříže na Showcase, kde se budou účastnit manageři a producenti z “rance“zemí. Kvůli téhle příležitosti chceme o prázdninách nahrát dva nové songy, které budou reflektovat náš “psajkostyl“. Pak jim tyhle dva songy dáme,aby se o ně poprali a aby věděli o koho jde.

Pojedete v nejbližší době nějakou sňůru?

Radek:No, teď jedeme s Kurtizánama takové pro nás poloturné. Oni jedou asi patnáct koncertů a my s nima jedem sedm, tam kde nám zaplatí alespoň benzín.(smích)

Při téhle příležitosti bychom se mohli zmínit,že Kurtizány jsou největší vrahořízci který známe!!. Sice jedem na podiu úplně jinej styl, ale na společných večírcích to je ale vždycky stejnej styl: rum, plzeň, džéra.(smích).

Péťa: Ještě jsem chtěl říct, že samostatný turné plánujeme, když se podaří, co se dařit má, tak až za dva roky. Teď musíme hlavně objet republiku s většíma kapelama, aby si nás fanoušci určitým způsobem zafixovali a aby věděli kdo jsou vlastně Hentai Corporation!!!

Fanda: Letos jedem také poměrně hodně letních festivalů. Přičemž úplně poprvé festival Rock For People. Za festivaly patří dík hlavně lidem z bandzone = „majkláčovi und kolegieren“, který nás nabídli a byli jsme přizváni. Pak je to určitě festival JamRock, MIghty sounds, Festival bez hvězd, Pódium  a dalších vražedných cca osm akcí!!