HELPBAND na pomoc Keni!
25.4.2011
17.00
17.00
17.00
17.00

V rámci spolupráce humanitární organizace ADRA a projektu Helpband, bychom vás rádi pozvali na charitativní koncert na podporu zdravotnického střediska v ITUBU v Keni.

25.4. 2011, 17:00 Roxy, Praha

Rockové kapely zahrají pro nemocnici v Keni

Na Velikonoční pondělí 25. dubna se v klubu Roxy v Praze uskuteční charitativní koncert na podporu zdravotnického střediska v Itibu v Keni, které provozuje humanitární organizace ADRA. Koncert začíná v 17 hodin a

Vystoupí :

AIRFARE, BEK OFIS, CHUŤ, SKALENÁ TRESKA a jako speciální host přijde akci podpořit XINDL X!!

httpv://www.youtube.com/watch?v=jQN610Lfqns&playnext=1&list=PLE433F84503A59500

Itibo leží v oblasti Nyamira, která je jednou z nejchudších v Keni a je zde největší výskyt tropických a infekčních nemocí, HIV/AIDS a malárie. ADRA zde začala působit v roce 2005, kdy se místní zdravotní zařízení skládalo z několika zchátralých budov, nemělo zajištěný přísun léků, zdravotnického materiálu a přístrojů. Již v roce 2006 zde byla otevřena první zrekonstruovaná část – ambulance a zázemí pro místní personál. V dalších fázích byla zřízena zubní ambulance, porodnice a dvě lůžka intenzivní péče. Zařízení nyní nabízí zdravotní péči obyvatelům ve spádové oblasti šedesáti tisíc pacientů pro ambulanci, z pohledu stomatologické péče až dvěma stům tisícům pacientů. Rozvoj zařízení však stále pokračuje; v současné době se staví lůžkové oddělení pro malarické pacienty a pacienty s HIV/AIDS.

ADRA při rozvoji této keňské nemocnice spolupracuje s 1. Lékařskou fakultou Univerzity Karlovy. Od roku 2008 pravidelně dvakrát do roka umožňuje studentům medicíny měsíční stáže přímo na místě. Do nemocnice v Itibo rovněž směřuje převážná většina zdravotnického materiálu vybraného v rámci projektu sběru vyřazených autolékarniček, který ADRA úspěšně zakončila před několika dny.

Helpband :

(V Praze 15. září 2010) Současná situace v tuzemské hudební branži dala šanci vzniknout projektu HelpBand. Úzký tým nové agentury by měl českým hudebníkům pomáhat s produkcí koncertů, vydáváním CD, natáčením klipů, dopravou, PR, managmentem, bookingem a získáváním reklamních ploch a prostor. Projekt HelpBand chce talentovaným a pracovitým muzikantům zajistit i patřičnou medializaci. V této době už probíhají jednání s konkrétními médii, jako jsou hudební radia, televize, časopisy, deníky a internetové portály. Kapely, které se rozhodnou zapojit do projektu, získají profesionální zázemí k svému dalšímu růstu a vývoji.