HADGIM (The Backroad deals): Nezažiješ -nepochopíš!

foto: archiv_Hadgim

 

Více jak půl roku zpět jsme začali spřádat plány k jarnímu tour. V čele s Alešem Pecharem (TFS, ex-DB) se idea začala nebezpečně rychle zhmotňovat a ve chvíli, kdy byl odsouhlasen název a motiv na plakát bylo již na půl vyhráno. Together tour, ha! Aha. Druhá kapela – Two Finger Slide. Množství otázek typu kdy, kde, s kým a eventuelně za kolik se postupně snižovalo, až najednou bylo vše sjednané a nezbylo než čekat.

 

Kapelní cestování aneb „život v dodávce“ měl pro některé z nás být novinkou, pro jiné již zajetá rutina. S blížícím se datem startu o sobě daly znát nastřádané zkušenosti v podobě zážitků a historek. Ty byly často servírovány tak, že člověk jen úsměvně kroutil hlavou a ani nepomyslel, že by jeho samotného snad mohlo něco takového kdy potkat.

 

…omyl no a jak se říká, nezažiješ – nepochopíš.

 

Během první třetiny tour jsme stihli odškrtnout snad vše z toho imaginárního listu šíleností. Euforii, kóma, laxní, těžkou i šílenou opilost, ohromení, totální soustředění, zpoždění, napětí, akci, reakci, nepřízeň počasí, dokonce i stalking a jiné konflikty. To vše v situacích, co prostě člověk nepobere. Vzestup i pád předčasně korunován návštěvou tamější nemocnice a to hned druhý den po startu. Shrnuto jednou větou „děti na škole v přírodě, když se dozor vytratí na cigáro“. Anarchie.

 

Jedna věc je ale prostě top. Benzínka ve 3 ráno s obsluhou, která prostě ví a ochotně vám dá ohřát do mikrovlnky třebas i krokodýla. Čarovný místo přitahující muzikanty, jak rozsvícená lampa můry a jinou havěť. Nejste první ani poslední. Odjíždíte a v zrcátku už jsou vidět další dálková světla a pak stíny, co míjí čerpací stojany a rovnou míří do prodejny k obsluze a mikrovlnce.

 

Uteklo to, TT je v plném proudu a za námi parádní trojkoncert – čtvrtek Ústí, pátek Most + rozhovor pro Gama rádio a sobota Klášterec nad Ohří. Z toho si odnášíme hlavně skvělej pocit a jednoznačné ponaučení, že rovnice „2 auta + 2 spacáky + 4 lidi + ½ dubna = dobrej nápad“ je neplatná.

 

Pokud to někdo čte, tak v téhle chvíli už je patrně za námi i křest našeho EP na Národní třídě ve Vagonu. Líbí ?! .. tak fajn. Zrovna teď, během psaní čekám kurýra z lisovny, který mi snad ještě teplá EP předá. Sail Away, Sarah, Betty White a 17 tam jsou nebo teda doufám, že budou! Poslechnout můžete prakticky na všech profilech The Backroad Deals a že jich je.

 

Jelikož nám plánovaná pauza v TT přišla až moc dlouhá, tak jsme si domluvili ještě extra show. Další koncert si tedy užijeme přímo na čarodky! S Alešem a TFS se sejdeme hned následující víkend a celá tour bude mířit pomalu do finiše. Kolín, Hradec, Skalice, Poděbrady a bude dokonáno!

 

Původní verze článku končila v úvahách předchozích dvou odstavců, nicméně kliknout a poslat ke zveřejnění se mi už nějak nepodařilo. Pak přišlo koma, regenerace a prakticky s měsíčním zpožděním jsme tady a teď. Koncerty v rámci tour odehrané, EP vydané (a fakt tam ty čtyři songy jsou a dokonce i ve správném pořadí). Dopsáno a snad naposledy aktualizováno.

 

Děkujeme Vám všem za skvělej měsíc. S jistotou víme, že na Together tour hned tak nezapomeneme a již teď můžeme říct, že se do dodávky určitě hodláme, co nejdřív opět vrátit. Ostatně, i kdyby vůbec nic, tak pořád lepší než devítkou z Anděla. ☺

 

Hadgim