Gus Gus v živém prostoru MeetFactory!
9.12.2014
20.00

zdroj: archiv kapely

 

Elektronická formace Gus Gus přichází po šesti letech zahrát do centra uměleckého dění MeetFactory. Seskupení z Reykjavíku po 19 letech své existence přináší již 9. studiové album v pořadí. V rámci světového turné zahrají skladby z nejnovějšího alba s názvem Mexiko 9. prosince i v Praze.

 

Začátky islandského projektu sahají do roku 1995, kdy se začaly formovat jeho prvotní kroky. V průběhu své existence se několikrát změnila sestava skupiny. Vystřídalo se tu několik uměleckých duší. V současnosti tvoří Gus Gus čtveřice; Biggi Thórarinsson, Daníel Ágúst, Högni Egilsson a Stephan Stephensen. Už pár let fungují pod německým vydavatelstvím Kompakt.

 

Gus Gus patří společně s dalšími interprety jako je Bjork, Moloko nebo Orbital k průkopníkům a dlouhodobě nejúspěšnějším umělcům na elektronické scéně. V devadesátých letech hravě trhaly se svými deskami prodejní rekordy.

 

Dalo by se říci, že tato severská parta přežila a překonala sebe samotnou, jelikož snad neexistuje žádná jiná kapela, která by se mohla rovnat takovému neskutečnému vývoji na hudební scéně, jak to bylo součástí Gus Gus. Od triphopového začátku zaštítěným dnes již legendárním labelem 4AD, houseovými a tranceovými prvky s nádechem minimalu, až po nově vznikající skladby jako je Obnoxiously Sexual, Crossfade nebo Another life.

 

Gus Gus je prostě chladná alternativa ze severu, která vás svým koncertem zatáhne na mrazivý Island.