GORILLAZ budou bilancovat!

Nejslavnější komiksová kapela GORILLAZ vydala 28.11. singlovou kolekci. Sbírka vyšla pod názvem The Singles Collection 2001-2011.

 

Gorillaz patří k nejvydařenějším hudebním projektům nultých let. S myšlenkou natočit desku kreslené skupiny přišli v roce 1998 kreslíř Jamie Hewlett a zpěvák Damon Albarn z populárních Blur. Původně nenápadný projekt se brzy proměnil v komerční trhák. Hned eponymního debutu Gorillaz se v roce 2001 prodalo nečekaných a neskutečných 10 milionů kopií! Hudebníci Noodle, 2D, Russel a Murdoc ožili nejen v klipech a na DVD, z virtuálních postaviček se staly celebrity, které komentovaly dění ve světě.

 

Jejich životopisy najdete na Wikipedii. Objevili se na jednom pódiu s Madonnou, v klipu jim zase hrál slavný Bruce Willis. Vydali tři skvělé desky s hitovými singly Feel Good Inc., Dare, 19-2000 nebo Stylo a raritní album The Fall natočené na iPad během několika dnů amerického turné… Také v Čechách se dočkali zasloužené slávy. Prní album si pořídilo bezmála 15 tisíc zájemců, dobře se prodávaly i další nahrávky.

 

Jelikož byla vizuální složka celého projektu vždy stejně důležitá a zajímavá jako samotná hudba Gorillaz, vyjde singlová kolekce také na DVD.