Goodfellas právě přivezli debutovou desku z USA!

Akustická rocková kapela Goodfellas se právě vrací ze Spojených států, kde v lednu nahrála debutové album Robbery Blues. Svůj typický akustický zvuk a přímočaré rokenrolové songy tam svěřila americkému producentovi Chrisovi DiBenedittovi. „Zvuk, který jsme si z Kalifornie přivezli, bychom v Česku jen těžko hledali. Viděli jsme, jak vzniká přímočarost a suverenita amerických kapel!“, pochvalují si Goodfellas spolupráci.

Dokážeme vám, že i s akustickou kytarou můžeme vymlátit okenní tabulky a naštvat sousedy!“

Známý americký producent Chris DiBeneditto se o vynikající zvuk postaral ve studiu Philadelphonic v kalifornském Sacramentu. Dříve produkoval například desky projektu G Love & Special Sauce, kapely Slightly Stoopid, a spolupracoval i se světoznámým písničkářem Jackem Johnsonem. „Nahrávali jsme tam, kde vznikly nejoblíbenější a nejvzácnější desky z našich sbírek. To je splněný sen!“, dodávají Goodfellas.

Na evropské turné přizveme několik našich spřátelených kapel z blízkého zahraničí.“

Deska v Česku vychází v březnu 2011 u vydavatelství Indies MG. Vzápětí vyjedou Goodfellas za fanoušky do českých klubů. Jarní turné ROBBERY TOUR 2011 pak pokračuje i po střední Evropě, kam se Goodfellas vrací za hudebními přáteli. Mezi jinými přivezou do Čech vynikající vídeňské duo My Name Is Music. Objev rakouské indie scény je doprovodí na několika místech ČR a především v Rakousku. Výhledově Goodfellas chystají i návrat na místo vzniku alba: „Koncertní turné ve Spojených státech je naším cílem pro další roky. Zatím o tom jednáme, ale obrysy jsou určitě reálné už teď.

Jsme zvyklí sázet vše na jednu kartu. Desku jsme tak trochu vyhráli v kasínu!“


Producent DiBeneditto pracuje s kapelou Goodfellas na podobě skladeb už od léta 2010, kdy se na spolupráci dohodli přes internet. K definitivní realizaci desky pak přispěla i neuvěřitelná kuriózní náhoda, která svedla kapelu dohromady se současným hlavním partnerem. „Na desku jsme samozřejmě potřebovali dost finančních prostředků. V zápalu věci jsem dokonce vsadil své úspory v kasínu,“ říká kytarista kapely. Peníze sice prohrál, ale seznámil se při té příležitosti s majitelem loterijní společnosti SLOT Game a.s. panem Milutinem Peričem, který se ukázal být velkým fanouškem hudby a kulturním mecenášem. Ten vyslechl plány kapely, zhodnotil její dosavadní úspěchy a rozhodl se nejen kytaristovi prohranou částku vrátit, ale navíc podpořit nahrávání v zámoří.

Kapela Goodfellas vznikla v roce 2007 v Karlových Varech a od té doby odehrála přes 200 koncertů po celé ČR i střední Evropě. Loni vystoupila na čtyřech desítkách letních festivalů včetně Rock For People, Sázavafestu a Colours of Ostrava. Z dosavadní diskografie kapely stojí za pozornost zejména EP Sweet and Lowdown z roku 2009. K němu odjeli Goodfellas rozsáhlé vlastní turné i společné turné s kapelou 100°C. Deska loni vyšla v reedici s několika bonusy jako příloha časopisu Rock&Pop. Skladby z ní hraje řada českých rádií, videoklip No You Around vysílala ČT, Óčko i další televize.

***

GOODFELLAS: ROBBERY TOUR 2011

5.3. – Boršov, DWD Fest

12.3. – Neusiedl Am See (AT)

13.3. – Vídeň (AT)

18.3. – Šumperk

19.3. – Opava

26.3. – Znojmo

30.3. – Plzeň

1.4. – Liberec

2.4. – Havlíčkův Brod

6.4. – Praha – Akropolis

8.4. – Berlin (GER)

9.4. – Sušice

12.4. – Ústí nad Labem

13.4. – Olomouc

15.4. – Děčín

16.4. – Most

18.4. – Bratislava (SK)

19.4. – Zlín

20.4. – Brno

21.4. – Ostrava

22.4. – Nový Jičín

23.4. – Studénka

26.4. – Jihlava (Majáles)

27.4. – Hradec Králové

29.4. – Jaroměř

1.5. – Ústí fest

6.5. – Litoměřice

7.5. – Teplice

13.5. – Strakonice

14.5. – Český Krumlov

27.5. – Frýdek Místek

28.5. – Havířov

3.6. – Homberg (GER)

4.6. – Česká Lípa

9.6. – Budapešť (HU)

10.6. – Budapešť (HU)

12.6. – Debrecen (HU)