Gabriela Goldová: „Napořád“ ukazuje zralou ženskou tvář!“

Herečka, zpěvačka, tanečnice a moderátorka Gabriela Goldová se svojí profesí začala již v deseti letech rolí Berušky v dětské opeře. Za dosavadní kariéru vyhrála celostátní soutěž Talent, natočila několik pořadů, zpívala v zahraničí, moderovala na hudební stanici Óčko, vydala několik sólových desek..Aktuálně jí 26. září vychází již osmé album „Napořád“.

Co si myslíte, že můžete nabídnout české scéně a vůbec konzumentovi české hudby?
Mé nejnovější CD s názvem „Napořád“ ukazuje zralou ženskou tvář. Je to muzika určená hlavně ženám, především těm od třiceti výš. Je to taková moje zpověď. Jsou tam písničky o lásce, touze, zradě i žárlivosti, prostě o životě.

Když jsme u tohoto CD, jak se Vám spolupracovalo s Kájou Maříkem a Petrem Šiškou?
Úplně skvěle! Opravdu báječně. Proto spolu už pracujeme na dalších projektech. Teď ale hlavně potřebujeme dostat naše první společné CD „Napořád“ k co nejvíce lidem.

Jste hodně populární v Polsku. Jak byste srovnala své polské a české publikum?
V Polsku jsem vystupovala asi 5 let v televizní talkshow, která byla dost politicky orientovaná. Proto ji sledovali především diváci ve věku zhruba 40 a výš. Tak tedy z těchto kruhů se hlavně rekrutuje moje polské publikum. Tady v Čechách se snažím oslovit především ženy. Jednak proto, že se cítím a chci být samostatnou a schopnou ženou. Ženou plnou energie, elánu, lásky a pohody. Tento životní pocit se snažím vyjadřovat i ve svém lifestylovém pořadu na TV Barrandov „Pelíšky slavných“. Ten také zajímá převážně ženy. Takže moje kariéra se teď tak nějak točí okolo žen.

Kam byste chtěla ve své současné tvorbě směřovat a na co byste chtěla klást hlavně důraz. Na hudbu nebo na texty…?
Důležité je obojí, jak hudba, tak i texty, protože český posluchač je náročný posluchač. Já jsem odmala tíhla ke kytaře a mým idolem byla Lenka Filipová, takže chci dělat krásné melodické písničky plné zajímavých textů, co něco říkají.

Ve své hudební kariéře jste měla pár let pauzu, je to tak?
Ale to vůbec není pravda. Po jevišti jsem skákala i 14 dní před narozením mých dětí. Když se narodila satrší Gábinka, tak už jsem za tři týdny nahrávala v ostravském studiu, a když se narodil Mareček, tak jsem po necelém měsíc měsíci točila Zlatou mříž na Nově. Takže pauzu jsem neměla nikdy. Vždy jsem si vše musela zařídit tak, abych to zvládala. Kratší pauzu jsem měla jen před třemi lety ze zdravotních důvodů. Musela jsem se trochu zklidnit, ale už jsem z toho venku a jsem za to ráda.

A jak byste srovnala dnešní českou hudební scénu s tou, která byla v období natáčení Zlaté mříže? Co se hlavně změnilo?
Já mám pocit, že se všechno zrychlilo. Je to samozřejmě dobou, televize na nás chrlí spoustu nových tváří. Pro začínající zpěváky je to krásná příležitost, ale jsou to rychlokvašky a jenom nejlepší z nejlepších vydrží a zůstanou. To je fakt, a je dobře, že tomu tak je…

Před sebou máte křest desky „Napořád“, jak se na něj těšíte? A na co se můžeme těšit my?
Já se na to strašně těším, protože jsem tento křest pojala tak, že to bude zároveň párty „Pelíšků slavných“. Takže tam bude řada mých hostů, kteří v „Pelíšcích“ účinkovali. A mezi nimi mám spoustu kamarádů. Dva z nich – Vendulka Svobodová a Sámer Issa mi cédéčko pokřtí a celé to bude uvádět Petr Šiška, který je mimo jiné autorem většiny textů na tomto mém posledním CD. A moje kamarádka, módní návrhářka, mi tam chystá překvapení. Tak předpokládám, že tam bude asi nějaká módní přehlídka. Už se opravdu těším! Křest se chystá na konec října a proběhne v krásných prostorách Music Clubu Theatro!

Galerie: