Fugi a Kenny: „Za jeden z největších úspěchů považujeme účast na Warm-up párty před koncertem Madonny!“

foto: archiv_Fugi a Kenny

 

Fugi a Kenny nejsou žádní taneční amatéři! Asijská spojka předvádí profi show na světové úrovni a sleduje současné trendy, které oba posbírali v rodných zemích i na tréninkách u Yemiho A.D. Fugi a Kenny zvládají jak moderovat a bavit, tak také předvést stoprocentní výkon okořeněný luxusními triky a nejnovějšími trendy.

 

Kluci, odkud vlastně pocházíte a jak dlouho tancujete?

Fugi: Já pocházím přímo z Vietnamu, Kenny je z Mongolska a své taneční začátky jsme provozovali už v rodných zemích, takže už několik let….

 

Kdy vznikla spojka Fugi a Kenny, od kdy tančíte v tomto spojení?

Kenny: Tohle spojení vzniklo asi před 3 lety, kdy jsme se potkali někde na baru, já pil Gambáče a Fugi Plzeň ☺. A jelikož chceme oba bavit lidi a náš talent je především v tanci, tak naše debata na baru u piva vedla k založení tanečního dua Fugi a Kenny.

 

Co považujete za své nejvýznamnější úspěchy?

Fugi: Akcí už jsme zažili hromady, téměř každý víkend někde vystupujeme. Co ovšem rozhodně považujeme za velký úspěch je např. účast na Warm up party před pražským koncertem Madonny, účinkování na koncertě Craiga Davida, v muzikálu Příběh ulice a podíleli jsme se jako asistenti na slavné choreografii WMA Kanye Westa. Já pak ještě na choreografii dívčí taneční skupiny O.M.G., která zvítězila na korejském tanečním contestu 2012 v Soulu.

Samozřejmě si ale vážíme i spolupráce s Benem a vážíme si podpory Yemiho A.D., u něhož jsme začínali.

 

Tancujete společně s Benem Cristovao, obrážíte s ním každé jeho vystoupení?

Kenny: Ano, od roku 2011 celkem pravidelně vystupujeme s Benem Cristovao. Společně s Benem jsme vystoupili jako předskokani slavného amerického rappera Pitbulla , rozehřáli publikum před koncertem populární asijsko-americké hip-hopové partičky Far East Movement a dalších akcích. Jsme ale samozřejmě vidět i samostatně, např. jsme odjeli Reebok Road Show po různých festivalech, akce s Mentos apod.

 

 

Ben plánuje klubové tour v rámci následujícího jara, budete ho doprovázet?

Fugi: Ano, chystáme se na tour společně s Benem, ale budeme mít i vlastní show, s kterou objedeme kluby a velké akce. Už se těšíme.

 

Vystoupili jste v rámci série konferencí Stop Drogám, kterou pořádala Vietnamsko-česká proti drogová liga, co vás k tomu vedlo? A jaký je váš pohled na drogy?

Kenny: Myslíme si, že je důležité se chovat zodpovědně. Nechceme nějak moralizovat, ale drogy jsou prostě špatná věc. Je spousta jiných aktivit, jak se lze bavit, ať už tanec, sport, malování, focení……My jsme v situaci, kdy máme spoustu povinností a drogy by nám moc nepomohly. I já jsem si občas jointa dal, ale časem jsem zjistil, že k životu to nepotřebuji, takže jsem toho nechal.

 

Ve zprávách vidíme, že vietnamská komunita je spojovaná právě s prodejem drog a pěstováním, co si o tom myslíte?

Fugi: Ne všichni z této komunity drogy pěstují nebo jsou dealery. Myslím, že těch je menšina, jen je na ně upozorňováno. Je tedy důležité, aby byly tyto narušené společenské vztahy napraveny, což byl jeden z hlavních cílů konference Stop Drogám.

 

Co akce Stop Drogám měla přinést? A co přinesla vám?

Kenny: Nám přinesla dobrý zážitek. Rádi vystupujeme, žijeme tancem a rádi takové akce podpoříme.

 

Jsou za námi Vánoce, jak slavíte české svátky?

Fugi: Já letošní Vánoce oslavil ve své vietnamské restauraci, kterou budu rekonstruovat a na Silvestra se zde uskuteční znovuotevření a divoká silvestrovská jízda. Kdo nemáte kam zajít, tak se stavte v Žitný ☺, rád vás uvidím. Jinak slavíme Vánoce jako každý, buď v rodinném kruhu nebo jdeme někam na večeři, což se stává v poslední době zvykem i u Čechů.

 

A co by jste vzkázali čtenářům i-kliku do nového roku?

Kenny: Buďte v pohodě a sledujte i-klik!