FRIDAY – ZVEDNE SE TEPLOTA NA ČESKÉ HUDEBNÍ SCÉNĚ?

Pablo Vytek, Zbyněk Předkožka, Aleš Kedlubnička… to jsou homosexuální ikony českého showbyznysu. Jejich náklonnost k mužům je zřejmá a nedá se o ní pochybovat. Stále se ovšem najdou tací, nad jejichž orientací visí monstrózní otazník.

 

O kom se mluví? Nevíte?! A to jsem myslel, že je to nad slunce jasné!!! O stále populárnější hudební formaci Friday ze Sokolova se již napovídalo ledacos. Na každém šprochu je prý Troška pravdy. U Pátků to platí čtyřnásob!!!

 

Až příliš často jsou členové skupiny viděni v přítomnosti jeden druhého. Sahají na sebe, vyměňují si úsměvy, šeptají si do ouška, prostě laškují. Proslýchá se, že jeden ze členů je dokonce pověřen každodenním „vysáváním“. (Inkriminovaná osoba odmítla poskytnout jakékoliv podrobnosti o svém údělu.) Důvěryhodný zdroj z tábora kapely potvrdil, že v pomyslném kotli to velmi vře.

 

Dá se předpokládat, že něžná slůvka, jež texty Friday obsahují, nejsou adresována výhradně ženám. Např. „…proč nenecháš mě sáhnout na tvoje půlky, tvoje boky…“ Pokud jste všímaví, na několika posledních koncertech se frontman Filip Koryta při vyslovování těchto slov vyzývavě díval na kytaristu Roberta Picku, jenž je mimochodem jediným nezadaným členem bandu. Ten jeho nabídku, alespoň podle blaženého pohledu, s láskou přijal.

 

Mé bystré paparazzi oko zaznamenalo, že od chvíle, kdy za bubenický set usedl Martin Bock, kilogramy na váze Daniela Salcmana rapidně klesají. Těžko říct, zdali se tento fakt dá vysvětlit pouze tím, že se Daniel touží Martinovi zalíbit, anebo za tím vším stojí nějaká náročná fyzická aktivita.

 

Pravdivost mých postřehů si můžete ověřit sami na některém z nadcházejících koncertů.
9. 3. 2012 – SOKOLOV KINOKAVÁRNA ALFA 19:00
10. 3. 2012 – KLATOVY POHODA CLUB 19:00
13. 3. 2012 – PLZEŇ ANDĚL CAFÉ 19:00
17. 3. 2012 – OSTROV KULTURNÍ DŮM 20:00
www.bandzone.cz/friday www.facebook.com/fridayface

Antonín Stehno