FRIDAY to na nový rok rozjeli – aneb jak kapela Friday ke slečnám přišla!!!

foto: archiv kapely_promo

V rámci projektu Helpband, který nabízí kompletní servis českým kapelám a interpretům, bychom vás rádi pozvali na exkluzivní podívanou – nový videoklip k singlu „ Nenaděláš nic “.

klip je k shlédnutí na www.bandzone.cz/friday, nebo na www.helpband.cz

Píseň „ Nenaděláš nic“ je z alba Nebylo to jenom tak, které Sokolovská pop-punková kapela vydala koncem roku 2011. Že do toho kluci šlápli pravou nohou svědčí jejich rostoucí popularita, a to nejen u dámského publika!

 httpv://www.youtube.com/watch?v=SH4jHBAu-UU

FRIDAY: Punkové prvopočátky sokolovské skupiny Friday se datují k létu roku 2006. Tehdy se ovšem děly natolik bezvýznamné věci, že bude lepší o nich navždy pomlčet. Ty opravdové karty se začaly hrát až koncem roku 2007, a to v sestavě, jež odehrála první oficiální koncert 2008. Po sérii vystoupení v rodném kraji přišel zlomový okamžik. Personální změna na postu kytaristy [původní kytarista Lukáš byl nahrazen současným kytaristou Dankissem] otevřela chlapcům dveře do nových krajů, v nichž svou vísku se ctí reprezentovali, za což byli v závěru onoho roku odměněni vítězstvím v regionální soutěži KVRM. Rok 2009 se nesl v duchu koncertování po celé republice. Friday okusili atmosféru pompézních akcí za přítomnosti stálic české hudební scény [Support Lesbiens, Rybičky 48, Medvěd 009…], aby se v posledních dnech toho samého járu jednou provždy rozloučili se zakládajícím bubeníkem Romanem. Následující období [2010] znamenalo pauzu, kterou Pátkové čas od času porušili za výpomoci hostujícího bubeníka Martina „Bokyho“ Bocka [jenž v historii Friday, což se za chvíli ukáže, ještě sehraje veledůležitou roli]. Jak už u kluků bývá zvykem, důležité milníky se konají vždy v ročním finiši. V říjnu 2010 se k bandu přidává Všéťa, sestava je opět kompletní a reinkarnované formaci nic nebrání v rozletu. V rozbřesku léta páně 2011 pánové nelení a v ašském studiu MVTV za pomoci Karla Mecnera natáčí své debutové album, kteréžto spatřilo světlo světa v srpnu stejného roku a nese více než symbolický název „Nebylo to jenom tak…“. Během práce na CD střídá původního kytaristu Vyruse [z rodinných důvodů] nový strunatec Robert, čímž se posledním přeživším zakládajícím členem stává frontman Filip. Společně s debutem se natočil i historicky první videoklip Friday [pilotní singl Nenaděláš nic], na nějž se můžete těšit v začátcích silného ročníku 2012. Skvadra hojně koncertovala, a to jak s hvězdami tuzemského nebe [Mandrage, Chinaski, Xindl X, Tomáš Klus…], tak ve spolupráci se spřízněnými kapelami [Broken Brain, The Aprill, Bullet Of The Death…] Na přelomu těchto let kvartet přichází o Všéťu [z důvodu pracovního vytížení] a na jeho místo usedá věhlasný a již zmiňovaný Boky. Současná sestava: Filip Koryta – zpěv, baskytara Daniel Salcman – kytara, vokály Robert Picka – kytara, vokály Martin Bock – bicí

 

Helpband:

(V Praze 15. září 2010) Současná situace v tuzemské hudební branži dala šanci vzniknout projektu HelpBand. Úzký tým nové agentury by měl českým hudebníkům pomáhat s produkcí koncertů, vydáváním CD, natáčením klipů, dopravou, PR, managmentem, bookingem a získáváním reklamních ploch a prostor. Projekt HelpBand chce talentovaným a pracovitým muzikantům zajistit i patřičnou medializaci. V této době už probíhají jednání s konkrétními médii, jako jsou hudební radia, televize, časopisy, deníky a internetové portály. Kapely, které se rozhodnou zapojit do projektu, získají profesionální zázemí k svému dalšímu růstu a vývoji.