FRIDAY – Nebylo to jenom tak… (2011)

Friday je název sokolovské skupiny, která natočila na konci roku 2011 své premiérové CD s názvem „Nebylo to jenom tak…“. Již název desky napovídá, že snaha utvořit kvalitní desku, která bude posluchače bavit, je prostě dřina. Pánové tuto desku nahráli ve studiu MVTV v Aši a vlastními silami a vědomostmi si ji také produkovali sami. Komiksový obal skupiny hodně napovídá o čem vlastně celá deska je. Jako celek je založená na romantických textech o vztazích, lásce a rozchodech. Na CD nalezneme celkem 12 písní, skoro 45 minut příjemného poslechu a celou desku bych Vám chtěl v krátkosti přiblížit.

 

Hned na úvod desky oslovuje melodický popík s dravou kytarou „Nenaděláš nic„, je velmi chytlavá, jak většina písní na této desce a není vůbec náhodou, že se pánové rozhodli k této písničce natočit i videoklip. Na rozjezd docela vysoké tempo, ale asi po šesté písničce se tempo zvolňuje a celkově jde nálada o 2 až 3 stupně dolů.

Ke mě si našla cestu „Hydra„, nejdelší skladba na desce, dravá kytara spojená hezkými texty a pěkné načasování konce „… chcípni děvko“. Pokud má rád někdo pomalejší písně, tak bych doporučil píseň „Richard Gere„, která je trochu myšlenkově podobná filmu Pretty Woman a nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že u něžnějšího pohlaví hodně oblíbená skladba. Jemné tempo a vybrnkávání akustické kytary zní sebevědomě a refrén zní jasně, „… nech mě jít, když máš cos chtěla mít“.

Quentin Tarantino“ navazuje na další hit s velkým H. U této skladby musím vyzdvyhnout text a řekl bych, že se dalo vymáčknout ještě více šťávy a mohla být i o trochu delší a refrén by mohl být více dravější. Začátek je poklidnější a postupné zrychlení vyvolává příjemné prožitky z poslechu. Jako zakončení debutového CD je skladba „1897„, trochu jednodušší depresivní text, zato po instrumentální stránce vynikající kytara, hlas trochu níže položený.

 

Z celé desky mám příjemný pocit, nejvíce se mi zalíbily texty a celkový zvuk na desce je parádní. Vytknout musím zpěv, od začátku do konce je položený v jedné poloze. I přes to to je deska kvalitní a přeji příjemný poslech a už se těším, až kluky ze Sokolova navštívím „LIVE“.

 

Tip na hit: Nenaděláš nic, Hydra, Perfide, Quentin Tarantino, 1897