Free Fall – Protínám (2013)

Pětičlenná skupina z Uherského Hradiště ke konci roku přichystala pro své posluchače pěkný dáreček v podobě nového CD. Po třech letech vydávají Free Fall svojí desku s názvem Protínám. Je to jejich už v pořadí čtvrtá deska.

 

Free Fall produkují moderní rock – metal spojený prvky gotiky, tvrdost změkčuje líbivý hlas sympatické zpěvačky Sabiny. Toto album je poněkud zvláštní, neboť je poprvé nahráno v češtině. Kapela funguje od roku 1995 a v téhle sestavě spolu hrají 2 roky, tento posun je cítit i na desce.

 

Deska obsahuje 10 písní a ze všech je cítit chytlavá energie, jako celek je album vyrovnané. Bylo těžké najít hit, ale po delší době jsem sáhl hned na úvodní skladbu Chytit proud. Ze všech skladeb je to nejtvrdší skladba, dynamická a refrén v podání zpěvačky Sabiny je velice chytlavý. Pozornost si zaslouží i píseň Bezbranná, kterou na oplátku zdobí mužný chraplavý zpěv Jindry. Tato píseň je nejpomalejší a nejvíce se podařila po instrumentální stránce, kde jsou prosáknuty hlavně klávesy.

Na desce najdeme i jednu známou předělávku od britských The Beloved /Sweet Harmony/. Píseň Stín havraní poznáte hned od úvodních tónů.

 

Také ostatní písně stojí za to si poslechnout, jen nejsou tak pozitivně utvořené nebo jsou naopak až moc rozvinuté, že to dokáže posluchače trochu unudit.

 

Tip na hit: Chytit proud, Bezbranná, Stín havraní

 

http://www.youtube.com/watch?v=qDPxSHnzSpQ