Francouzský kabaret Caravan Palace roztančí Roxy!
15.5.2013
19.00

zdroj: archiv kapely

 

Do Česka se po roce vrátí francouzská elektro-swingová kapela Caravan Palace. Její první vystoupení v Česku na open air festivalu v Tróji bylo tak skvělé a strhující, že je pořadatelé koncertního konceptu Conference pozvali na první klubové vystoupení u nás. Uskuteční se 15. května v klubu Roxy v Praze.

 

„Na každém vystoupení se snažíme zachovávat to, proč jsou naše koncerty tak strhující, to znamená nebojíme se rozdávat energii a divoce řádíme po pódiu. Ale díky novým skladbám jsme získali další možnosti, které nám dovolují vytvořit ještě uvolněnější atmosféru,“řekl loni houslista Hugues Payen MF DNES. Loni na jaře Caravan Palace v Praze odstartovali turné k aktuální desce Panic, bude více než zajímavé sledovat, jak show vymazlili po desítkách odehraných koncertech po celé Evropě.

 

Caravan Palace se dali dohromady coby trio v roce 2005 díky společné vášni pro jazz manouche a založením kapely také dali vzniknout novému hudebnímu stylu swing elektro. Parádně míchají energický koktejl elektronické hudby s přídechem foxtrotu a charlestonu, to vše okořeněné nápaditými samply a hlasem zpěvačky Colotis Zoé, která působí jako by do kapely přišla ze světoznámého kabaretu Moulin Rouge. Raketově stoupající popularita nové těleso velmi rychle vynesla z pařížských klubů na velká pódia známých evropských festivalů.

 

První album nazvané podle kapely Caravan Palace vydali v roce 2008. Prodalo se ho 150 tisíc kopií, což potvrdilo status vycházející hvězdy nezávislé scény a Caravan Palace odjeli první celoevropské turné. Druhá studiová deska Panic vyšla loni v létě po náročné diskuzi uvnitř kapely. Její členové vedeni houslistou Huguesem Payenem si uvědomili, že musí ještě zapracovat na zvuku kapely, upustit od dlouhých sól a dát muzice elektroničtější a dynamičtější nádech.

 

Každý sám sebe připravil několik nápadů a postřehů, co by se mělo změnit a výsledek stojí za to. Základní rytmus prvního alba zmutoval do sofistikovaných, pestrých beatů, odkazujících na Massive Attack a vizionáře z Ninja Tune. Album Panic co do počtu prodaných kusů si vede ještě lépe než první album a Caravan Palace s deskou znovu projeli Evropu.