FOTOREPORT: Valmezácký Gulášfest 2014!

Ve Valašském Meziříčí se uskutečnil již 12. ročník Gulášfestu. A že nejde již dávno pouze o guláš, jsme se přesvědčili na vlastní oči.

 

Jistě guláš je stále hlavní téma celého festivalu. Za velmi příznivé ceny vám nasrvírují klasiku, ale i exotiku v podobě thajského či lamího guláše. Mimojiné jako správný foodfestival vyhlašují i soutěž o nejlepší guláš a také o největšího jedlíka. Ale dost už bylo o guláši.

 

Stále oblíbenější je ovšem druhá stránka festivalu, a tou je hudební program. V dopoledních hodinách vám posezení zpříjemňují místní kapely, ale i cimbálová muzika, která je v tomto kraji tolik oblíbená. Odpolední, a především večerní, program pak patří zvučnějším jménům.

Páteční večer se tímto lákadlem bezesporu stala slovenská kapela Iné Kafe. Jak kluci sami přiznali, vrací se do Valmezu rádi a poměrně i často. To, že zde mají silnou fanouškovskou základnu dokazoval i početný kotel pod pódiem. Playlist se skládal především ze straších kousků, kde nechyběl Biely Hotel, Ráno, Růžová zahrada,  Kašovité jedlá či pro tak horký letní večer trochu paradoxní Vianoce. Vratko se také vyjádřil k situaci na Ukrajině a na její počest zahráli Spomienky na budúcnosť. Inéčka momentálně připravují novu desku, ze které zazněla píseň Strom. Čas se neúprosně krátil a než jsme se nadáli, loučili se s námi s obrovskými díky.

Po Inéčkách převzala štafetu revivalová kapela Syrup, která přejímá písničky od populárních Kabátů. Zpěvák byl místy až tak přesvědčivý, že pokud byste zavřeli oči, nepoznáte, zda tam stojí Vojtek nebo jeho kopie.

 

Druhý den se v hudební produkci pokračovalo jako po másle, až na jednu smutnou zprávu. Mezi hlavní hvězdy měl patřit i zpěvák Michal Hrůza, který ale z důvodu těžkých zranění hlavy vystoupit nemohl. Pořadatelé ale zajistili adekvátní náhradu v podobě Marka Ztraceného. K dalším zvučným jménů pak jistě patřili Lake Malawi (ex Charlie Straight) a rockoví Alkehol.

 

Přecpaní gulášem a potěšeni hudebním programem jsem se odebrali k našim domovům s vědomím, že příští rok se opětovně sejdeme na Valmezáckém Gulášfestu.

 

Fotogalerie: