FOTOREPORT: Mercedes Benz live space 2014 – Praha!

V pondělí 27. října se v pražském Lucerna Music Baru křtilo „nové dítě“ pražské bandy zakázanÝovoce. Během večera zahráli celkem čtyři kapely One the way, Imodium, Lety Mimo a zmiňovaní zakázanÝovoce.

 

Celý večer odstartovali On the way. Tato pop-punková partička mladíků z Bruntálu přesvědčila ty, kteří již v Lucerně postávali a popíjeli, o tom, že jim místo na tomto turné patří oprávněně.

 

Již druzí vystoupili ti, kvůli kterým jsme se v LMB víceméně sešli. Kapela zakázanÝovoce se na březích české muziky pohybuje dlouho, nyní přichází s novinkou Automat na lásku. S novým CD přišla samozřejmě na řadu i změna image kapely, kterou na tomto koncertě také předvedli. Nezapomnělo se samozřejmě ani na křest alba, které pokřtili ti, kteří se na jeho vzniku podíleli, v čele s Tomášem Frödem, frontmanem kapely Imodium. Během koncertního setu zazněla spousta songů z novinkového alba, ale také osvědčené hity jako Alkoholka nebo Genocida. Publikum to ale moc nezaujalo. Pořádné pogo se rozjelo až při přídavku, písni Pornostár, ze kterého ale nebyly nadšené fanynky v prvních řadách.

 

Jako třetí vystoupila kapela Imodium. Imodium znám již nějakou dobu a vždycky pro mě byli kapelou, u které se mi nestalo, že by mě naživo nebavila. Jinak tomu nebylo ani tento večer. Již nástup, kdy kapela začala jejím největším hitem z aktuálního alba, písní Valerie, bylo jasné, že to bude stejně dobré jako vždycky, možná i lepší! Skvěle zvolený setlist písní nakopl diváky takovým způsobem, že i u pomalejších songů si koncert užívali a spolupracovali s kapelou. Imodium si tento večer získali přítomné na 100%!

 

Celý večer v pražském Lucerna Music baru zakončila kapela Lety Mimo. Bohužel pro ně pozice, hrát jako poslední kapela večer, není nikdy to nejlepší. Většina lidí odešla a pod pódiem se tvořili skupinky přeživších nebo věrných fanoušků. I tak do svého setu kluci vložili všechnu energii a přesvědčili, že jim to stále šlape.

 

Fotky z akce…