FOTOREPORT: INE KAFE SLAVÍ 20 LET!

Ve čtvrtek 5.2. se v Lucerna Music baru slavilo. Slovenská punková „legenda“ INE KAFE má za sebou 20 let existence! Když vydrží kapela pohromadě takhle dlouho, je co slavit, a i když to Kafáčům někdy pěkně skřípalo, jsou zpět! Tentokrát vyrazili na Evropské mega turné, podívají se do Polska, Ukrajiny, Srbska, ale i Irska nebo Velké Británie.

 

V Česko-slovenské části nemohla chybět ani Praha, kapela INE KAFE přizvala slovenské mladší parťáky Zoči Voči, pro české fans pak přidala Rybičky 48. Tato tři jména a Lucerna Music Bar? ,,To zas bude vzduch,“ problesklo hlavou jistě mnohým fanouškům. A taky že ano! Vzduch se dal krájet… bylo totiž VYPRODÁNO!

 

Jako každá vydařená akce si žádá své mínusy, tím největším se na této akci ukázaly být fronty… Fronta před klubem na Vodičkovu, fronta na šatnu, na baru… Proto musím dát za pravdu Kubovi Rybovi, který v průběhu jejich setu nadnesl příslib nebo přání, příště snad ve Velkém sále Lucerny.

 

Koncert však zahájili chalani z Nitry, Zoči Voči. Ti nedávno vydali novou akustickou desku s názvem Audioheroín. K nové desce přichystali turné v kinosálech po celém Slovensku, do Čech zavítali až nyní. Z nové desky jsme sice moc písní neslyšeli, kluci zahráli především staré pecky jako S tebou, 2012, Pozri sa na seba, Neverím v zázraky nebo Stratený. Na můj vkus odehráli až příliš krátký set, Zoči Voči jsou moji oblíbenci. I když jejich CD tak často neposlouchám, jejich živé vystoupení v Praze bych si  jen tak ujít nenechala. Přestože nebyla atmosféra taková, jakou mívají na svých vlastních koncertech, odehráli kvalitní set a opět nezklamali.

 

Jako druhá nastoupila kutnohorská kapela Rybičky 48, od které jsme mohli slyšet více písní z nejnovější desky, nesoucí název Tohle je Rock´n´roll, vy buzny!. Kluci zahájili svůj set hned největší peckou Vážené dámy, na kterou natočili velmi povedený videoklip. Zpěvák Kuba to s fanoušky umí, Lucerna se pěkně rozezpívala a roztleskala. Již byla plně připravena na „párty“ s INE KAFE!

 

Hvězdy večera se na pódiu objevily těsně před půl desátou a skončily až po 11 hodině. Ani INE KAFE nepřijeli do Prahy s prázdnou, jejich novinkou roku 2015 se stalo album Nevhodný typ, jehož název nese i celé turné po Evropě. Na titulní píseň můžete už také zhlédnout  videoklip z motorkářského prostředí. 20 let je přeci jen dlouhá doba, proto v Lucerně zazněly jak písně nejnovější, tak i ty úplně staré. Pro fanoušky, kteří letos přišli o každoroční vánoční koncert Kafáčů, zazněla i píseň Vánoce☺. INE KAFE je velký pojem, tak nezapomeňte, pokud jste je nestihli v Praze, můžete je ještě odchytit v dalších městech… Více info zde.

 

foto z akce…