FOTOREPORT: Calm Season pokřtili album Symboly!

Dne 28. 10. 2014 pokřtilo melancholické duo Calm Season svoji již druhou desku v pražském Paláci Akropolis. Jak celý křest nového alba nesoucího název „Symboly“ probíhal? To se dozvíte v reportu spolu s fotkami.

 

Spojení Calm Season, aneb dvojice muzikantů Adam Vopička a Terezie Kovalová, zaujme především nevšedním spojením kytary a violoncella. Po téměř dvou letech od vydání jejich debutového alba se dostali do širokého spektra posluchačů. O tom také vypovídal přeplněný sál v Paláci Akropolis.
O support se postaral klavírista Michal Šupák (ex Charlie Straight). Uchvácení publika písní „When It Rains“ od amerického hudebníka Brada Mehldaua, dalo za své. Po zbytek svého téměř půl hodinového setu se věnoval svým písním.

 

Na scénu nastupující Calm Season, spolu se zněním intro instrumentální skladby „Symbol I.“, se rozezněla další skladba „Prázdné domy“. Nové písně se prokládaly staršími kousky z debutového alba Mosaic Views. Za večer zaznělo plno povedených songů jako například „Make Them Happen“, „Close to Violence“ – cover Luno, „Shine“ a nebo z nového alba „Výhled“, „Dál to znám“ a mnoho dalších. Očekávání té správné energie ze songů, které zazní naživo, bylo správné. Ke všemu se také připsal doprovod kapely, ve složení kytaristy Jakuba Švejkara z Black Lion, bicích se ujal Iby Pop, a do třetice Lukáš Chromek na baskytaru, který se také zhostil produkce nové desky.

 

Hlavního momentu večera se ujala zpěvačka Lenka Dusilová. Calm Season předvedli emotivní večer, kde by se atmosféra dala jen krájet. Zasloužený potlesk ve stoje, který si kapela odnesla, byl rozhodně na správném místě. Následně se Calm Season odvděčili přídavkem.