FOTO: Druhý den festivalu Prague Sounds Good!

Jestli byl včerejšek tak trochu punk-rockový, je načase přitvrdit.Fanoušci se začínají scházet asi tak hodinu před začátkem, jejich barevná číra a dobrá nálada obklopují Fórum Karlín, kde vystoupí Leftöver Crack, Pennywise a legenda punku NOFX. Posedávají, popíjejí krabicák a všichni jsou nažhavení, až se brány Fóra otevřou a začne bitka o nejlepší místa pod pódiem. Někteří čekají na svou chvíli třeba i tři hodiny. Z davu je slyšet směsice všech možných jazyků, akce Prague Sounds je celoevropského měřítka, takže takový malý Babylon.

 

Fórum Karlín se otevírá a pomalu se začíná zaplňovat.První kapela rozbaluje svoji show v 7 hodin.Hlavní pozornost sklízí zpěvák, ten strhává lidi do správného rytmu a za chvíli už tepe celá hala.Pití je všude dost, pivo teče proudem. Kapela Leftöver Crack je super start druhé punkového dne.Přesto, že je karlínské Fórum našlapané asi dvěma tisícovkami lidí, dají se tu potkat i muzikanti jako třeba bubeník Tonda z Jaksi Taksi, kluci z kapely 008, včera přijel Tonda Rauer z Harleje a Alkeholu a spoustu dalších i známí si našli čas ve svých nabitých programech…

Po malé pauze vletí Pennywise na pódium jako raketa. Fanoušci reagují, zvedají ruce a v tu chvíli jsou všichni na jedné velké punkové lodi. Světla na pódiu žhnou a kapela si svou hodinu užívá společně s lidmi. Největší pecku od Pennywise je slyšet ještě dlouho po tom, co kapela skončí, punkeři si jí sami zpívají při pauze na cigáro ve vestibulu Fóra.

Něco málo po půl desáté vyvolává dvoutisícový dav legendu punku, kapelu NOFX. Všichni se dočkají, zpěvák se vtipně omlouvá za malé zdržení, s fanoušky komunikuje v angličtině, která má ale do anglického humoru fakt daleko☺.Svými poznámkami dokáže pobavit celou halu. Pak už to kapela rozjíždí opravdu naplno. Z davu vyletí portugalské vlajka, ale jsou tu i číra z Německa, Slovenska a dalších evropských států. Výkřik „fuck off“  je mezinárodní, a tak si ho  všichni několikrát zařvou společně s kapelou. Basák střídá svojí strunovou krásku s pozounem, zpěvák nenechá nikoho chladně stát a když vyskočí na basovou bednu, první řady by zbořily bariéru, jen aby se dostaly co nejblíž. Bicí duní a v punkovém moři to vře. Občas se objeví osamocené tělo, které je tím mořem posunováno vpřed, směrem k pódiu. Zapálené házení hlavou a divoké výskoky, to je to, co lidi baví a co chtějí vidět. A kapela NOFX jim to prostě dává.Energie, dřina, napětí…prostě punk!