Festival Přehrady fest nabídne kromě hudby i množství vodních radovánek a nadupaný program pro děti s prasátkem Pigy!

Přípravy na rodinný open air Přehrady fest finišují. Druhý ročník putovního festivalu odstartuje na Slapské přehradě druhý červencový víkend (12. -13. 7.), dále bude pokračovat na Vranově (2. – 3. 8.) a skončí na Sečské přehradě (9. – 10. 8.) v Pardubickém kraji. Na festival kromě kapely Chinaski, která je patronem akce, dorazí například také Ben Cristovao, Mirai, Marek Ztracený, Voxel, Pokáč nebo IMT Smile.

 

Velkou devízou festivalů je jejich umístění u vody. Loni návštěvníci i kapely velmi ocenili možnost ochladit se v blízké přehradě. Letos navíc pořadatelé rozšířili nabídku vodních radovánek. Nebudou chybět paddle-boardy, lodičky nebo šlapadla. Dále bude možnost vyzkoušet si surf simulátor, zajít do chill, relax nebo sport zóny, které budou zařízené v surfařském stylu nebo zažít vyhlídkový let vrtulníkem nad přehradou.

 

 

Patron festivalu kapela Chinaski si pro své fanoušky připravila speciální program. Nejen, že vystoupí na hlavní i dětské stagi, ale zahraje i s nejúspěšnější slovenskou kapelou IMT Smile společnou písničku „Osud“. Hosté tak budou mít možnost vychutnat si jedinečnou energii jedné z nejslavnějších českých a slovenských kapel dohromady.

 

 

 

Na Přehrady festech ani letos nebude chybět festivalová část věnována dětem – Pigyáda v čele s oblíbeným prasátkem Pigy. Programem Pigy stage provedou Pavel Cejnar a Michal Fridrich alias Mišuge z Cirkusu LeGrando. „Vloni jsem si Přehrady sice moc užil,” říká Pavel Cejnar moderátor loňské i letošní Pigyády, „ale musím přiznat, že jsem se ještě trošku bál vzít mého syna Matěje sebou. A pak mě to mrzelo, protože Matěj Pigyho miluje. Byl to skvělý fesťák a to i pro rodiny s malými dětmi. Tak letos vyrazíme určitě celá rodinka“, dodává Pavel.

 

 

Na dětské Pigy stage vystoupí zmiňované Chinaski se svým vystoupením Chinaski dětem. Kromě toho se děti mohou těšit na protažení s Hankou Kynychovou, dále na vystoupení oblíbené dívčí skupiny Lollipopz, kouzlení Magic Maxe, Vandu a Standu, hudební vystoupení mladých talentovaných zpěváků Terezu Balono-vou (výherkyně Porty 2018), Nely Dobiášovou nebo Petru Göbelovou. Dětská festivalová zóna nabídne kromě aktivně-zábavního program, workshopů, planetária s nočním promítáním, také aktivní zapojení do kurzů break dance, zpívání s Bibibum, školy kouzel s Magic Maxem nebo Cirkusito – malé cirkusové ke-jklování.

 

Návštěvníci festivalu si budou moci vyzkoušet také trenažér luxusních aut, například Lamborghini, kde bu-dou mít možnost potkat se s interprety. Auto si přijde vyzkoušet třeba Marek Ztracený, kluci z UDG, Voxel s Pokáčem a další. Nedílnou součástí bude také možnost projížďky v autech.

„První ročník nám ukázal, co dělat lépe. Oproti minulému roku jsme zvýšily kapacity parkování a stano-vým městeček. Drobný posun ke komfortu návštěvníků jsou také speciální kelímky, které lze umístit za opasek. A jako minulý rok dbáme na pečlivý úklid a dostatečné kapacity toalet,“ doplnil jeden z pořadatelů Jaroslav Šafařik.

 

Přehrady Fest Slapy 12. – 13. 7. 2019

Přehrady Fest Vranov 2. – 3. 8. 2019

Přehrady Fest Seč 9. – 10. 8. 2019