Festival OAMF Přeštěnice je již za námi!!

Jeden z oblíbených jihočeských festivalů u nás, který proběhl 19.-22.7. je úspěšně za námi. Festival navštivily stovky lidí, pilo se, tančilo, zpívalo, ani děšť, kterého bylo víc než dost, nepokazil pohodovou atmosféru tohoto festivalu.

 

Fanoušci si mohli užít ten nejlepší výběr z českých kapel, ale i nějaké ty zahraniční „třešničky na dortu“, na 3 pódiích. Na Rock stage vystoupily kapely Vypsaná Fixa, Imodium, UDG nebo slovenská zpěvačka Dorota Nvotová se svoji doprovodnou kapelou.

 

I magazín HelpMusic měl svoji stage. Užít ste si mohli např. Airfare, Dogu, Check Point nebo Civilní Obranu. Kvůli kapele Bloody Mury vystoupil na tomto pódium i jazzový/reagee zpěvák Jahcoustix, který sklidil maximální ohlas a i přes hodinové zpoždění přidával. Fanoušci byli spokojeni.

 

Ve stanu, tedy na Muzikus Stage vystoupila spousta kapel, jak malých, tak velkých, z Čech i ze zahraničí. Užít jste i mohli třeba holandský Long Way Down, rockery Broumband nebo domácí kapelu Possibilní Explikace, jejíž zpěvák–Kuba, se zhostil také moderování celého festivalu!

 

Festival se, i přes nějaké ty drobnosti povedl, a my doufáme, že se příští rok na této akci znovu potkáme!

autor: Monika Pokorná

 

foto: Aneta Bezegová, Jitka Šnajdrová, Monika Pokorná