Festival Mezi bloky 2016

11.5.2016,Praha, areál kolejí Podolí ČVUT  

 

Za dobu své desetileté existence se studentský festival Mezi bloky stal pro mnohé návštěvníky každoroční tradicí, jak se odreagovat před zkouškovým obdobím! Multižánrový open air „od studentů, pro studenty!“ přichystal spoustu hudby, soutěží a sportovních aktivit.

 

Hned u vstupu do areálu na nás čekal stánek s žetonky, v celém areálu se totiž nedalo nic koupit za peníze, ale pouze za žeton, jehož hodnota dosahovala 12,50 Kč. A jelikož padesátníky už nějakou tu dobu nemáme, byly žetonky připraveny v úhledných pytlíčkách v sudém počtu. Pivo krásné dva žetony, klobása čtyři.

 

 

Vybaveni pitivem a jídlem jsme se usadili do zdejší zeleně a oddali se poslechu. Kolem půl třetí vše odstartovali Vyjakomy. Druzí nastoupili Define Me, což je celkem nová, mladá, pražská parta, které to ladí a umí se do toho opřít. Třetí byli The Fellas, ti se pohodově postarali o mix akustiky a rock’n’rollu. Poté se předvedla punk-rock’n’rollová kapela Wild Tides. Předposledními účinkujícími byli Prague Conspiracy, kteří na festivalu v minulosti již hráli, nyní se po dvou letech vrátili, aby představili novou desku. Jejich vystoupení už přitáhlo širší publikum před stage, písně jsou svižné, melodické a lehce skočné, takže se lidé poprvé pořádně rozproudili. Slabé rozproudění proti hlavní hvězdě celého dne Pipes and Pints. Ti měli pod pódiem kotel, ve kterém to slušně vřelo.

 

 

Mezi koncerty jednotlivých kapel probíhaly soutěže o hodnotné ceny. Soutěž ve slalomu s nákupním vozíkem sklidila velký ohlas, a jelikož časy soutěžících byly velmi slušné a náklad v podobě spoluhráče dokázal vozík bravurně vyrovnávat, lze je podezřívat, že potají cvičí nejen v nákupních centrech. Na festivalu si bylo také možné vyzkoušet skákací boty nebo zorb fotbal. Pro návštěvníky byl připraven fotokoutek, a tak si mohli za zbývající žetony pořídit fotku na památku.