FESTIVAL AERODROME SE USKUTEČNÍ LETOS V PRAZE DVAKRÁT – V ČERVNU A ČERVENCI!
17.6.2014
14.00
14.00

Červencovému Aerodromu, který přiveze do Prahy Metallicu, bude o měsíc dříve předcházet stejnojmenný druhý festival. „Ten nabídne 17.června vystoupení trojlístku Avenged Sevenfold, Roba Zombieho a Megadeth“, oznámily dnes pořádající agentury Nova Music a Dolphin Touring.

 

Vstupenky jsou k zakoupení od dnešního dne na www.eventim.cz/aerodrome-festival a www.ticketportal.cz za 990,- korun k běžnému stání a za 1390 Kč k stání u pódia.

 

Návštěvníci si mohou vstupenky zakoupit na každý festival zvlášt nebo využít zvýhodněné cenové nabídky za lístky na oba festivaly. Tzv. kombinované vstupné je k dispozici výhradně v síti Eventim.

Oba festivaly se uskuteční stejně jako loňský první ročník, na který zavítalo na 17 000 návštěvníků, na holešovickém Výstavišti (Incheba Open Air) a brány obou se otevřou v 15 hodin.

 

__________________________________________________________

AVENGED SEVENFOLD

Skupina Avenged Sevenfold (označovaná často jen zkratkou A7X) byla vyhlášena jednou z klíčových skupin nové vlny amerického heavy metalu a uvedena na druhém místě v Ultimate Guitar’s Top nejlepších deseti skupin desetiletí. Včetně letošní nahrávky Hail To The King vydali A7X do dnešního dne šest alb, za která získali řadu cen – např. Objev roku na MTV Music Awards (2006), několik Golden God Awards či „Album roku“ od prestižního časopisu Kerrang! za desku Avenged Sevenfold. V loňském roce byli na Golden God Awards rovněž oceněni za „nejoddanější publikum“. Koncertem na Aerodrome festivalu 17.6. se konečně splní sen i tisícům jejich českých příznivců.

 

ROB ZOMBIE

Nepřehlédnutelný americký rocker a zpěvák Rob Zombie (vlastním jménem Robert Cummings) je zakladatelem kapely White Zombie. V roce 1997 se vydal na sólovou dráhu, na které vydal pět alb. Zatím poslední desku uvedl na celosvětový trh letos v dubnu pod názvem Venomous Rat Regeneration Vendor. V jeho videoklipech i koncertní prezentaci se zrcadlí jeho největší hudební vzor – Alice Cooper a záliba v hororových filmech. Filmu se ostatně věnuje velmi aktivně, je filmovým režisérem a hercem. Jen pár dní před vydáním pátého studiového alba zveřejnil svůj nový film The Lords Of Salem.

 

MEGADETH

Heavy metalová skupina Megadeth, založená v roce 1983 zpěvákem a kytaristou Davem Mustainem, patří spolu s Metallicou, Slayer a Anthrax do tzv. „Velké trash metalové čtveřice“. Jsou autory čtrnácti studiových alb, z nichž nejedno dosáhlo na platinový prodejní certifikát či bylo nominováno na Grammy. V roce 2002 se skupina kvůli Mustainovu zranění ruky na dva roky dočasně rozpadla. I jejich poslední albový přírůstek – deska Super Collider vyšla letos.

 

AERODROME JUNE

17.6. line up: Avenged Sevenfold, Rob Zombie, Megadeth