Famózní 4TET předvedl své kvality Hořovicím

Večer plný výborné muziky, vtipu, kvalitního humoru, osobních příběhů, ale i lehké nostalgie – takový byl koncert 4TETu v Hořovicích.

 

Do posledního místa naplněný sál přivítala úvodní projekce, ve které se představili všichni čtyři umělci a jejich společná historie. Jak celý 4TET vznikl, kdo koho přivedl a kdo koho objevil.

Dále následovala první píseň s připomenutím o vypnutí mobilních telefonů a tím se odstartoval večer plný nejen humoru, ale především skvělých pěveckých výkonů.

 

Koncert byl rozdělen do několika bloků, proložený projekcemi o všech členech kapely, počínaje Jiřím Kornem a jeho dětstvím až do současnosti. Projekce poukazovala hlavně na jeho pěvecké úspěchy, podaná byla velmi chytře a vtipně. Poté následovala sólová skladba samotného zpěváka.

 

Stejným způsobem se prezentoval i David Uličník, člověk, který je nejen další vynikající zpěvák, ale i osoba milující sílu okamžiku a žádné dlouhé váhání. Pro své sólo si vybral píseň Karla Gotta Stokrát chválím čas a to bylo poprvé, co sál dokonale ztichl od bujarého smíchu a objevily se první známky dojetí.

 

V další sérii jsme slyšeli i slavnou aranž písně Hotel Ritz a po ní se představil třetí člen kvarteta – bas Dušan Kollár. Večer plný humoru pokračoval, krátký film ukázal, že Dušan netrpí žádnými komplexy ze své výšky, naopak, že je majitel nejen velké tělesné schránky, ale především majitel dalšího fenomenálního hlasu.

Výběrem své písně určitě celý sál překvapil, zvolil si francouzkou píseň, jejíž text běžel za ním v překladu na plátně. Zpívalo se v ní „neopouštěj mě“ a její interpretace a vynikající francouzská výslovnost přinesla další uklidnění v rozjetém večeru.

 

 

 

Opět následovala série společných písní a za zmínku stojí přestávka, která ale vlastně přestávkou vůbec nebyla. Místo ní recitovali Jiří Korn a David Uličník básně. A kdo znáte Bukowského, nepřekvapí vás, že na pár slov používali „pípák“. O zábavu tak bylo postaráno i během „pauzy“.

 

Na závěr dostal prostor i Jiří Škorpík, který nejen že zazpíval svou píseň, ale zároveň sebe i všechna předešlá sólová vystoupení doprovázel na klavír. Opět to byla skladba, která chytí za srdce a dodávala tak krásný kontrast jinak téměř celému showmanskému vystoupení.

 

Koncert byl velmi profesionálně nazvučený, bylo rozumět každému slovu a hlasy byly krásně vyvážené. Celé vystoupení si zasloužilo standing ovation a jako přídavek zvolil 4TET píseň s hudebním základem, ke které přidali choreografii s kroky gangnam stylu. Úspěch zaručen!

Byl to zase jeden z večerů, který ve vás zanechá stopy na hodně, hodně dlouho!