FACES ARE FICTION – WE ARE JUST (2013)

Mostecká kapela Faces are Fiction má na kontě EP – We are Just…! A my si ho teď představíme a rozebereme až do samotného jádra pudla. Kluci mají na svém kontě již tři demosnímky a čtyři videoklipy. První klip vyšel na pilotní píseň With Nation. Druhý na skladbu I´m Mean, který je již znatelně profesionálnější a svým provedením zajímavý. Následně proběhlo odvysílání ve většině hudebních pořadů, včetně hudební stanice Óčko. Třetí klip je k singlu Goodbye! a nejaktuálnější na Broken anymore. Právě dvě poslední videa jsou vázány k onomu vydanému EP – We are Just…!

 

Grafika zdobící přebal CD je řešena jednoduše s neokoukaným designem, který prostě baví a naprosto pasuje ke stylu kapely i celé nahrávky.

 

Na desce objevíte sedm nových skladeb a jeden remix ke staršímu singlu I’m Mean. Žánr Faces Are Fiction lze zařadit do tvrdšího, anglicky zpívaného, crossoveru s výbušnými sborovými vokály. Těchto sborů se na desce sice neobjeví mnoho, ale když přijdou, jako například ve skladbě Goodbye, stojí za to. Tato píseň zařazená na úplný závěr playlistu, by se s naprostou jistotou dala považovat za nejsilnější moment celého alba. Obrovskou zásluhu na propracovanosti a technicky dokonalém rytmickém vyznění má v neposlední řadě bubeník kapely Petr Slapnička, který svou hrou pozvedá celé CD o několik levelů výše. Opomenuta nesmí zůstat ani kytarová sekce s velmi vyspělým a hutným zvukem, který byl od předchozích demo nahrávek vyladěn téměř k dokonalosti, a která se podepsala svou nápaditostí především na skladbě Be Free. Není se v zásadě čemu divit. Formace disponuje třemi kytaristy a výsledný efekt je opravdu znatelný. Závěrem by bylo také škoda nevypíchnout precizně vymyšlené kytarové sólo se značnou melodičností v písni Star in the sky, kterému lze vytknout snad jen zbytečná délka.

 

Faces Are Fiction stojí za poslech a to nejen z EP – We are Just…!, ale především na živém vystoupení, z kterého je teprve cítit ta pravá síla muziky, kterou tato partička tvoří.

 

Více informací naleznete na oficiálním FB profilu kapely: ZDE