Exots – Originální už tady byli (2011)

Mladá nadějná kapela EXOTS z Jablonce Nad Nisou natočila své první album. To nese název „Originální už tady byli“ a vyšlo 21. října roku 2011.

 

Nejprve si řekneme něco o kapele samotné. Kluci sami o sobě tvrdí, že hrají pop-punk. Snaží se získat přízeň a srdce co nejvíce fanynek na co největším území. Jejich počátek sahá až do ledna roku 2007, kdy se ve třídě Filip, Marek a Jára dohodli, že zkusí založit kapelu. Původně fungovali jako školní kapela. V září toho roku už ale vše začali brát víc vážně. Vymysleli název a přibrali do kapely Ondru a Béďu. Kapela tak začala zkoušet v obsazení:

Filip Hušek (zpěv a doprovodná kytara); Marek Beitl (sólová kytara a vokály); Martin „Béďa“ Bezdička (baskytara a vokály); Jára Doležal (klávesy a vokály) a Ondra Horych (bicí)

Kluci nejdříve začínali na cover verzích, dnes už hrají výlučně své vlastní písně. Jak sami říkají: „Snažíme se být originální a hrát svojí hudbu. Snažíme se být EXOTS.“

Za dobu společného hraní za sebou mají 2 zveřejněné nahrávky. První demo „Spoutaná duše“ z roku 2010 a „EP Exots no. 2“ z roku 2011. Album „Originální už tady byli“ je tak jejich 3. nahrávkou.

 

Deska oficiálně vyšla 21. října roku 2011. K poslechu na ní najdeme 11 skladeb v celkové délce 34 minut a 25 sekund.

Seznam skladeb: 01. Intro; 02. Až tě uvidím; 03. Mám/nemám; 04. Nejsem tvůj; 05. Sám před sebou; 06. Pššt!; 07. Víš?!; 08. Letět dál; 09. Dvakrát; 10. Prázdná; 11. Originál

 

Na desce nalezneme několik povedených písniček po jejichž poslechu nebudete danou melodii schopní vypudit z hlavy. Mezi ty nejlepší patří: Až tě uvidím, Nejsem tv ůj, Pšššt!, Víš?!, Dvakrát a Originál.

Celá deska začíná písní „Až mě uvidíš“, je to energetická pecka s líbivým kytarovým rifem. „Nejsem tvůj“ je sice pomalejší ale zato má text, který za stojí. Muži si při poslechu určitě vybaví nejednu ze svých/bývalých přítelkyň.

„Pšššt!“ ať něco nezmeškáte, tahle pecka za to stojí. Patří k těm nejlepším na desce a snadno se vám může stát, že si ji budete pouštět pořád dokola. Píseň „Víš?!“ je velice melodická a navíc má skvělý text. Patří k nejlepším jaké na desce jsou. Tyto písně jsou ve středu alba a jsou to nejlepší.

Další dobrá nářezová píseň nese název „Dvakrát“. Má velmi dobrý kytarový rif, který si snadno oblíbíte. „Prázdná“ začíná uklidňujícím pianem, přejde do melodické jediné polo-akustické písni na album. To zakončuje píseň „Originál“ při které si společně s klukama zazpíváte „Já Já Já jenom Já…

 

Celé album je nabité energetickými peckami, které vám uvíznou v paměti. Můžeme se jenom těšit na další plánovanou tvorbu Exotů.

Pokud si nejste jistí jestli si chcete album EXOTŮ „Originální už tady byli“ koupit domů, můžete si jej celé poslechnout na jejich bandzone profilu zde!.

Píseň k poslechu (Prázdná):

httpv://www.youtube.com/watch?v=O8MOiZYw6Rc