EXOTS a Last Time: „Přijďte se podívat na Limen Tour 2014. Bude to nářez!!!“

EXOTS a LAST TIME vyráží na společné turné, tak jsme obě kapely vyzpovídali. Co je čeká, jestli už se připravují na Vánoce nebo MINIDOTAZNÍK? Vše v rozhovoru…

 

Ahoj kluci (EXOTS), na začátku roku jsem se ptala na kapelní předsevzetí, jestli si pamatujete, co to bylo, jak se ho vede držet? A co vaše osobní předsevzetí?

Filip (Exots): Pokud si dobře pamatuju, tak naším přáním bylo, co nejvíce hrát. A to se nám docela daří. Máme za sebou skvělé jarní turné s kapelou The Paranoid a taky pořádnou porci letních festivalů. Co se týká osobních předsevzetí, tak si většinou žádná nedávám. Možná jen, aby mi všechno vycházelo tak jako doposud.

 

A co vy kluci (Last Time), jak jste na tom s předsevzetími? Měli jste nějaké?

Ahoj, na začátku roku nám nastala personální změna, takže se vše změnilo. Vše bylo spíš spontánní.

 

Last Time – Someone For Me (2014)

 

youtube.com

Čeká vás společné tour jak se stane, že kluci z Jablonce a Moravské Třebové vyrazí společně?

LT: Kluci z Exots se nám ozvali, že plánují podzimní turné. Zeptali se nás, zda-li bychom ho nechtěli jet s nimi. A my kývli. Věříme, že to bude super párty.

Filip (Exots): S klukama z Last Time se známe z léta 2011, kdy jsme se poprvé potkali na DWD kempu v Moravské Třebové. Už jsme o sobě tak nějak věděli z Facebooku a Bandzone. Společně jsme na kempu popili a slovo dalo slovo a my je pozvali na křest našeho prvního alba „Originální už tady byli“. Od té doby jsme se ještě několikrát potkali na nějakých festivalech. A když jsme před podzimním turné vybírali kapelu, která by s náma mohla jet, tak jsme se po delším rozhodování přiklonili k Last Time, protože se s nima známe přece jen o něco dýl.

 

Bude na některých koncertech i třetí kapela? Prozradíte nám někoho?

Filip (Exots): Na všech koncertech se objeví alespoň jedna další kapela. Kromě porn/popové dvojice Glajstr Duo jsou to například kapely Vypuštěné koupaliště, AppenD X anebo písničkář Voxel.

 

Kolik vás celkem čeká zastávek a podle čeho jste města vybírali?

Filip (Exots): Čeká nás celkem 8 zastávek. Města jsme vybírali z míst, kde už jsme hráli, takže nás tam lidé znají a zároveň jsme zařadili i pár měst nových, jako např. Humpolec nebo Jihlavu a nevíme, co můžeme od těchto destinací očekávat.

 

Často se stává, že kapely, co spolu jedou šňůru, přijdou se společnou peckou, uvažovali jste nad tím?

Filip (Exots): Určitě jsme nad tím uvažovali, ale nakonec se nám to nepodařilo zrealizovat.

 

E: Loňský rok jste jeli tour s partou Zoči Voči, na jaře pak s The Paranoid, kterou kapelu více posloucháte? LT: Jak vy?

LT: Minulý rok jsme měli velice aktivní. Jeli jsme část TURNÉ 10 LET RYBIČKY 48 jako jejich support. Na podzim jsme jeli turné projektu EKOMPILACE 2013, kde hlavními hvězdami byli WOHNOUT. Do toho byly festivaly jako Sázava Fest, Basinfirefest, Open Air Musicfest Přeštěnice a další.

Filip (Exots): Obě kapely patří na česko-slovenské hudební scéně mezi naše oblíbené. Jak styl Zoči Voči, tak styl The Paranoid je nám velmi blízký a bylo by hezké dosáhnout s Exotama takových úspěchů, jakých dosáhly obě zmíněné kapely.

 

 Exots – Nejsme Loutky (2014)

youtube.com

LT: Teď Radim s Libčou hodně pomáhali druhým kapelám (Koblížc!, Cookies), nezanedbávali jste LT? Co je u vás nového?

Radim: Ano, já jsem vypomáhál kamarádům z Cookies po dobu jednoho roku. Byl to super rok. Last Time mezitím měli pauzu kvůli odchodu bubeníka Pájise. Jakmile se našla náhrada, tak jsme se do naší kapely vrhli se 100% nasazením.

Libča: Co se týče mě a Koblížků, tak to byla obrovská zkušenost, které nikdy nebudu litovat. Jinak Last Time jsem určitě nezanedbával. Během pauzy jsem neustále tvořil nový materiál do budoucna. A nový je u nás bubeník Charlie a taktéž nové písničky. Bude to opravdový rock´n´roll!

 

Za dva měsíce tu jsou Vánoce, už někdo má nějaký dárek, alespoň vymyšlený? Pro koho?

LT: Na Vánoce jsme ještě nepomysleli, ale těšíme se na ně!!! Dárky budeme řešit někdy v prosinci.

Filip (Exots): Vymyšlený nemám žádný. Ale už se mi v hlavě klubou nápady na dárky pro naše fanoušky. Tak se těšte a nechte se překvapit.

 

Minidotazník jak se znáte mezi sebou: 

ODPOVĚDI LAST TIME->EXOTS

nejnovější videoklip: Ještě Tolikrát
první videoklip: Prázdná
jméno první desky: Originál
jak dlouho spolu hrají: myslím, že 7 let
vzor kapely: The Paranoid
nejoblíbenější kapela: viz.hore
jak vznikl název kapely: Sami vidíte, že jsou to Exoti, jak mají být. Takže Exots je správná volba! ☺
nejoblíbenější kapelní pití: Podmáslí

ODPOVĚDI EXOTS->LAST TIME

nejnovější videoklip: Dreamer něco? ☺
první videoklip: Sendman
jméno první desky: Love, peace and freedom…and death
jak dlouho spolu hrají: 7 let
vzor kapely: Queen
nejoblíbenější kapela: Queen
jak vznikl název kapely: netuším
nejoblíbenější kapelní pití: vsázím, že pivo

 

A tradičně na závěr vzkaz fanouškům(čtenářům i-klik.cz):

LT: Žijte, užívejte a mějte se rádi!

Filip (Exots): Milujte se!!! A když budete mít mezi milováním chvilku času, tak se přijďte podívat na Limen Tour 2014. Bude to nářez!!!