Exkluzivně: Osobní manager Freddieho Mercuryho na JamRocku!

zdroj: archiv_Peter Freestone

 

Dosud NIKDE! nepublikované fotografie Freddieho Mercuryho s sebou na JamRock přiveze jeho osobní manager pan PETER FREESTONE! Zároveň zde uvede skupinu Pirate Swing Band.

 

Kapelu, kterou si vybral spolu s Queen jako jedinou z více než pěti tisíc uchazečů na počest oslav u příležitosti výročí úmrtí Freddieho v Montreaux. „ Je nám nevýslovným potěšením a ctí, že nás pan Freestone navštíví a dokonce se můžeme těšit na jedinečné promítání fotografií, které ještě nebyly spatřeny ani v Anglii, zde poznají světlo světa. O to víc si ceníme, že se nejedná o žádný byznys. Tím se JamRock jako takový dostává do jiné hladiny. Chceme se odlišovat od jiných festivalů a jsme rádi, že to začínají vnímat i takové slavné osobnosti!“

 

Peter Freestone začal v roce 1979 na částečný úvazek působit v Královské Opeře v Londýně. Později už vedl oddělení kostýmů Královského baletu, kde v roce 1979 v podstatě náhodou potkal Freddieho Mercuryho, který zde vystupoval na charitativním představení. Již dva týdny poté Peter začal pracovat pro skupinu Queen. Tento den se stal počátkem přátelství Freddieho a Petera. O rok později se stal i Mercuryho osobním tajemníkem a po jeho boku zůstal až do jeho smrti, tedy do listopadu 1991.

 

Následně začal pracovat jako ošetřovatel v nemocnici pečující o lidi s AIDS, stal se provozovatelem hotelu a dodnes se věnuje i dalším podnikatelským aktivitám. Je autorem dvou knih o Freddiem, jež byly přeloženy do mnoha jazyků a staly se bestsellery. JamRock přinese výjimečnou autogramiádu P. Freestona!

 

A kapela, kterou pan Freestone uvede? Pirate Swing Band v čele s Jiřím Ševčíkem dosáhla neuvěřitelného úspěchu! V Montreaux, kde se celá megashow konala, zažili to, co provázelo Freddieho celou jeho aktivní kariéru. Peter Freestone i kytarista Queen Brian May si stojí za názorem, že Pirate Swing Band byli hlavní hvězdou. Oba si zdravě nadrzlé swingové úpravy hitů okamžitě oblíbili. May o kapele na svých stránkách napsal: „Sort of Frank Sinatra /Michael Bublé meets Queen“, tedy „Jako by se Sinatra nebo Bublé pustili do Queen“. Piráty si však nespojujme s revivalem Queen. Hrají celou plejádu světových kapel a jejich pojetí je unikátní. JamRock se tak odvážně pouští do nevyzkoušených vod, ale víme předem, že tahle show fanoušky festivalu v Žamberku nadchne!