Evelynne: Před tour chceme být s fanoušky více v kontaktu, nová deska bude naše společné dílo!

foto: archiv_Evelynne

 

Poslední rozhovor jsme s klukama z kapely Evelynne dělali před dvěma lety. Od té doby se toho hodně změnilo. Kluci mají za sebou o mnoho víc koncertů, nahrávají druhou desku a budou jednou z vystupujících kapel na Back to School. Vyzpovídali jsme baskytaristu Mejlu.

 

Ahoj kluci, léto už je skoro za námi, jak jste si ho užili?

Ahoj. Léto bylo perfektní! Projeli jsme spoustu akcí a festivalů, třeba RFP, Grape, Smíchov Open air apod. Super byla velká podpora fanoušků, kteří se na nás přišli podívat a vytvořili nezapomenutelnou atmosféru, za což jim moc děkujeme! Mám z toho pocit, že se česká scéna konečně mění k lepšímu, lidi začínají zase chodit na koncerty tuzemských kapel. Takže když to shrnu, léto bylo skvělý. Škoda, že už končí…

 

Za festivalovou sezonu jste odehráli několik festivalů. Který z nich byl pro vás top a na kterém to nebylo úplně podle vašich představ?

Naprostý TOP pro nás byl Smíchov. Pod pódiem bylo kolem 6 tisíc lidí, což byl neuvěřitelný pocit. Zatím to pro nás bylo největší publikum, pro které jsme kdy hráli ☺. Opakem byl Masters of Rock, kde na nás dohromady bylo asi 10 lidí (smích). Ale brali jsme to sportovně a jako takovou prdel, protože víme, že je to fesťák zaměřující se spíš na rockovější publikum. Takže 10 electro nadšenců byl možná ještě úspěch ☺.

 

Na Smíchov Open airu jste vystupovali společně s kapelou Skyline, jak jste si to užili? 

Naprostá pecka! Skyline jsou skvělá parta, rozuměli jsme si jakhudebně, tak jako lidi. Hrálo se nám s nima perfektně, i publikum ta kombinace očividně bavila ☺!

 

Jak došlo k tomuto spojení?

Dostali jsme nabídku zahrát si na unikátní akci od Staropramenu, kde se budou spojovat menší kapely se známějšími. To nás hned zaujalo, protože je to originální myšlenka a ty my ceníme ☺. Když potom padl návrh dát to dohromady se Skyline, bylo nám jasný, že to bude bomba.

 

evelynne studio

Můžou se fanoušci do budoucna těšit na nějakou spolupráci?

Se Skyline jsme se moc rádi poznali, zahráli si s nima, zakalili. Jestli i u toho piva padly nějaký návrhy na spolupráci? Nooo.. nechte se překvapit ☺!

 

Nedávno jste vypustili singl Blackout, jak byste ho popsali?

Blackout! je prvním singlem z našeho připravovaného maxisinglu Part of Identity. Ten bude bonusovým materiálem v limitované edici, exkluzivně pro návštěvníky akce t-music Back to School. Je to asi nejtvrdší věc z našich nových songů. Je to, jak říkáme, takový „špinavý elektro“, který udává směr, jakým se bude ubírat naše připravovaná deskaIdentity. Ta bude celkově nadupanější elektronickou hudbou, velkou energií a bude odrážet naší chuť do muziky i do života ☺.

 

Dočkáme se v blízké době i videoklipu? 

Když se všechno povede, jak má, tak určitě ☺. Zatím jsme vypustili lyrics video (skladbu si poslechněte ZDE), ale videoklip bychom rádi stihli nejpozději do prosince.

 

Jste jednou z 5 kapel vystupujících na putovní akci Back to School. Máte připraveno něco speciálního pro fanoušky?

Dá se říct, že t-music Back to School je pro nás nejdůležitější akcí tohoto roku. Nejen díky tomu, že v rámci téhle obří show budeme vystupovat. Hlavní pro nás bude exkluzivní spolupráce s fanoušky. V každém městě budeme mít svůj stánek, kde budou naše makety v životní velikosti. Když se s maketami fanoušek vyfotí, stává se automaticky součástí bookletu naší nové desky. Jako bonus dostanou zdarma již zmiňovaný maxisingl Part of Identity (jo, fakt se stačí jen vyfotit a je váš!:)) + slevový bonus na připravované CD či na vstup v rámci naší Identity tour k nové desce. Ta proběhne 2 měsíce po BTS. Jak jsme říkali, před tour chceme být s fanoušky více v kontaktu a aby naše deska bylo jedno obrovské společné dílo, na kterém se měl možnost podílet každý, kdo nás má rád ☺!

 

evelynne poi

Back to School je akce pro školou povinný i nepovinný. Co vy a škola, jakými jste byli/jste studenty?

No nás asi neni nejlepší se ptát na školu (smích). Je to bída co si budem povídat… Ale ambice u pár jedinců jsou stále ☺!

 

V červnu jste se umístili na 4.místě v YouTube festu. Jaký máte názor na soutěže tohoto typu a myslíte si, že vás toto umístění někam nějakým způsobem posunulo?

Myslíme, že tyhle soutěže rozhodně mají svůj smysl i dopad. Kapelu to mediálně zviditelní, dostane možnost zahrát si na velkých akcích, a to se menší kapele vždycky hodí do „životopisu“ ☺. I když co se týče hraní, tak jsme toho moc nevyhráli (smích). Naší výhrou bylo hraní na RFP, které jsme už před začátkem soutěže měli dávno dopředu domluvené, takže nám už to k ničemu moc nebylo. Ale určitě nás moc potěšilo, že jsme se umístili ve vítězné pětici. Je skvělý vidět, že to, co děláme, má smysl a baví lidi. Každé kapele můžeme účast v soutěži rozhodně doporučit ☺!

 

Na vašem YT kanálu byl zveřejněn první díl EVELYNNE TV. Za jakým účelem jste se rozhodli natáčet tyhle videa? 

Evelynne TV je pro nás tak trochu krok do neznáma. Nikdo neví, co od toho očekávat, protože je to první projekt tohoto druhu. Hlavní myšlenkou je „autobiografie“ naší kapely. Jak vnímáme, co se děje kolem nás, jak vypadají koncerty, zkoušky, úspěchy i neúspěchy. Chceme zdokumentovat náš vývoj a taky se prostřednictvím tohoto kanálu přiblížit fanouškům, kteří budou mít možnost nás lépe sledovat a poznávat.

 

Jak byste přesvědčili lidi, kteří vás vůbec neznají, aby přišli na váš koncert?

Podplatili je ☺ (smích)!

 

A poslední otázka, zahrajete nám příští rok zase na ipárty? ☺

Když se dohodneme, tak určitě ☺.

 

Teď nastal prostor pro vás, vzkažte něco svým fanouškům a čtenářům i-klik.cz!

Chceme všem vzkázat, aby podporovali naši hudbu a chodili na koncerty ☺! Taky samozřejmě poděkovat všem, kteří nám drží palce a jdou do toho s námi!

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme spoustu úspěchů!