Eskmo v Praze!

Žhavé jméno vydavatelství Ninja Tune, americký producent Eskmo, o víkendu vyráží na první velké evropské turné. V jeho rámci zavítá 14. června i na Conference do Lucerna Music Baru v Praze. Eskmo si pro fanoušky představil zajímavou audiovizuální one-man show.

Eskmo konečně zavřel dveře svého sanfranciského studia, kde dřel na albu projektu Welder a vyráží na turné do Evropy. Ve čtvrtek vystoupí v Rakousku, o víkendu v Anglii, a pak už se bude drtit pár českých vět pro publikum labelu Ninja Tune, jehož je od loňského léta díky Amonovi Tobinovi velvyslancem, v Praze.

Podívejte se na ukázku z Eskmova audiovizuálního koncertu:

http://youtu.be/SYhrcvByG_g

Pro plachého, introvertního muzikanta je evropské turné nesmírně důležité. „Probíral jsem jeho podobu s několika přáteli, zajímalo mě, co si myslí o mém šíleném nápadu vyjet i s vizuální show. Už mám pár koncertů za sebou, ale cítil jsem, že je potřeba posunout je dál. Proto jsem začal používat dva notebooky. V jednom jede hudební program Ableton, druhý je na video,“ popisuje Eskmo na svém blogu.

Americký producent tak naplňuje vlastní představu o elektronické hudbě, potažmo party. Stejně jako odmítá, že elektronická hudba musí být vždy a jenom taneční, posouvá i význam slova party. „Oslava, jistě, ale „party“ ne. I díky vizuálním prvkům to snad vysvětlím,“ láká Eskmo na Conference v Lucerna Music Baru.

!Více info na www.cnfrnc.cz a na facebooku Conference. Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro a Ticketportal.

www.cnfrnc.cz

www.eskmo.com

www.myspace.com/eskmo

www.ninjatune.net

www.musicbar.cz