Eric Clapton se po sedmi letech vrací do O2 areny
29.5.2020
20.00

Britský kytarista, zpěvák a hudební skladatel Eric Clapton opět potěší fanoušky v České republice. Po dlouhých sedmi letech se příští rok znovu objeví v pražské O2 areně. Koncert, který zároveň odstartuje měsíční evropskou letní turné, se uskuteční 29. května 2020.

 

Eric Clapton od dubna do září letošního roku absolvoval turné po Asii, Spojených státech amerických a několika evropských zemích. Na konci září ještě potěšil fanoušky svou účastí na americkém Crossroads Guitar Festivalu, na kterém se během dvou dnů sešli při jedinečné spolupráci nejlepší kytaristé světa.

 

Pražské publikum však o autora hitů Leyla nebo Tears in Heaven nepřijde. Do největší české haly – pražské O2 areny – zavítá Eric Clapton 29. května 2020. Praha navíc bude první z 15 zastávek, které hudebník na starém kontinentu během jednoho měsíce absolvuje. Clapton s sebou přiveze i své dlouholeté spolupracovníky, Nathana Easta (basová kytara), Paula Carracka (klávesy), Chrise Staintona (klávesy), Doyla Bramhalla II (kytara), a vokalistky Sharon Whiteovou a Katie Kissoonovou.

Čtyřiasedmdesátiletý hudebník je mimo jiné členem Rokenrolové síně slávy, držitel 18 cen Grammy včetně ceny za celoživotní dílo nebo Řádu britského impéria. Prestižní hudební magazín Rolling Stone zařadil Erica Claptona na druhé místo v žebříčku 100 nejlepších kytaristů všech dob.

 

Claptonův akustický koncert v rámci série hudební stanice MTV Unplugged z roku 1992 se stal jedním z nejsledovanějších televizních koncertů a dodnes patří k nejznámějším počinům tohoto britského interpreta. Prodej vstupenek na koncert v O2 areně bude zahájen 11. října 2019 od 10 hodin v prodejních sítích Ticketmaster a Ticketportal. Pořadatelem koncertu jsou European Concert Agency AG & Silvi Production CZ.

 

ERIC CLAPTON – LETNÍ EVROPSKÉ TURNÉ 2020

29. 5. Praha, Česká republika O2 arena

31. 5. Mnichov, Německo Olympiahalle

2. 6. Stuttgart, Německo Schleyerhalle

3. 6. Düsseldorf, Německo ISS Dome

5. 6. Curych, Švýcarsko Hallenstadion

6. 6. Milán, Itálie Mediolannum Forum

8. 6. Bologna, Itálie Unipol Arena

18. 6. Antverpy, Belgie Sportpalais

19. 6. Amsterdam, Nizozemsko Ziggo Dome

21. 6. Kodaň, Dánsko Royal Arena

22. 6. Kodaň, Dánsko Royal Arena

25. 6. Helsinky, Finsko Hartwall Arena

27. 6. Petrohrad, Rusko Ice Palace

29. 6. Moskva, Rusko Crocus Hall

30. 6. Moskva, Rusko Crocus Hall