Elton John po třech letech opět vyprodal O2 arénu

Foto: Petr Tibi

 

Na sobotní koncert Eltona Johna byla O2 aréna našlapaná po až po střechu. Vystoupení, které trvalo zhruba 2,5 hodiny, nabídlo divákům to nejlepší z průřezu jeho padesátileté kariéry, i když největší hity, na které se jistě mnozí těšili, nezahrál. Made In England, Sacrifice, Nikita a oscarová píseň z animované pohádky Lví král Can You Feel The Love Tonight bohužel chyběly.

 

Sir Elton John se představil ve třpytivém, červeno černém obleku. Celý večer ho doprovázela jeho kapela a zpěvák prakticky nevstal od svého klavíru, až na pár momentů, kdy se potřeboval napít. Fenomenálním a bezmála pětiminutovým klavírním sólem uvedl píseň Rocket Man (I Think It’s Going To Be A Long, Long Time), kterou stejně famózním způsobem zazpíval. Úsporné projekce za kapelou donutily diváka soustředit se pouze na to hlavní – hudbu a zpěv. V závěru koncertu někteří fanoušci nevydrželi asedět a při rytmických a veselých písních, jako byla třeba I’m Still Standing či Saturday Night’s Alright For Fighting, vstávali ze židlí a začali se scházet u podia.

 

Před přídavkem si Elton vyhradil chvíli právě na ně a trpělivě si s nimi potřásal rukou a podepisoval různé nosiče. Na úplný závěr koncertu si připravil baladu Candle in the wind, kterou má celý svět spojenou se smrtí princezny Diany, jejíž výročí úmrtí se blíží. V příštím roce tomu už bude dvacet let.  Málokdo však ví, že tato píseň přímo pro Dianu složena nebyla. Elton John sice tuto píseň její památce věnoval, ale hit byl složený pro Norah Jones, v originálních nahrávkách přesně toho jméno v písni najdeme.

 

S písni Crocodile Rock se Elton s fanoušky rozloučil, poprvé od začátku koncertu s ním zpívala téměř celá aréna.

Tento proslulý a světově známý zpěvák na svůj koncert nenalákal jen české publikum, při odjezdu jsem si všimla velkého množství německých autobusů, kteří neváhali ujet stovky kilometrů, aby si svou hvězdu poslechli na jedné ze zastávek jeho turné.