ELLIE GOULDING ZÁŘILA, JENOM ZVUKAŘ TROCHU STÍNIL!

Úspěšná popová zpěvačka a zároveň bývalá přítelkyně známého dubstepového DJ Skrillexe předvedla své umění v matce měst.

 

Chvilku po osmé hodině, hned poté, co se pražský klub Sasazu naplnil až po okraj, přišel si užít svou chvilku slávy rodák z Kalifornie, Matthew Koma, kterého mohlo pražské publikum slyšet na koncertě skupiny LMFAO. Jeho kolíbavé rytmy s prvky rádoby melodického popu nevzbudilo po jeho dvacetiminutovém účinkování v publiku žádnou odezvu, a proto jak rychle na pódium přišel, z něj zase odešel.

 

Po menším skluzu se po deváté hodině dostavila blonďatá hvězda večera i se zastoupením celé své kapely. Úvodní píseň “Don’t say a word“ zněla i přes nechvalně známé útroby Sasazu velmi dobře a vzbudila tak možná až hřejivý pocit u srdce a natěšenost na to, co bude následovat. Bohužel hned po prvním úspěchu následoval pád. Úpadek o několik procent dolů a to především zvukově, ale i co se týče komunikací samotné zpěvačky s publikem, kterou je na živých vystoupeních tak oblíbená. Svůj pěvecký a taneční výkon však předvedla se vší úctou poctivě a profesionálně, za což ji vyprodaný, nesnesitelně vydýchaný, pražský klub mohl milovat.

Skvělý zážitek z koncertu si možná odneslo osazenstvo prvních řad, bohužel zbytek haly z povedeného vtípku zvukaře, který z Ellie Goulding udělal pochodující figurku, které nebylo rozumět, radost neměla. Což se potvrdilo po šesté skladbě, kdy několik nevyrovnaných fanoušků spustilo na mistra zvuku, mistrnou smršť nadávek. Závěrečný boom v podobě skladeb “Starry Eyed“ a “Lights“, na které netrpělivý divák čekal celou dobu, dokázal velmi pozitivně spravit náladu a povznést koncert opět do úrovně, ve které ho zpěvačka začala.

 

Formát takovéto celebrity si příště jistě opět nenechám ujít, avšak velice rád dám přednost před klubem větší sportovní hale, nebo nějakému tomu open-air festivalu.

 

PLAYLIST: Don’t Say A Word, Halcyon, Figure 8, Salt Skin, Hanging On/Wonderman, Joy, Explosion, Guns & Horses, I Know You Care, Your Song (Elton John cover), My Blood, Only You, Under The Sheets, Anything Could Happen, Animal, Without Your Love, Starry Eyed.

PŘÍDAVKY: I Need Your Love, Lights

 

Fotogalerie: