DWD FEST: DWD stage ovládly slovenské kapely!

3.ročník DWD festu přinesl několik změn. Jedním z nich bylo místo konání. Festival se tentokrát konal v Moravské Třebové. Další novinkou byly dvě pódia. I-klik Vám přináší report z DWD stage!

 

První kapelou, která 3.března „otevřela“ DWD fest, byla partička kluků ze Zlína, Mistake. Tito chalani se o to opřeli jak se patří a jejich anglické texty bavily, zatím přítomné, diváky.

Následující kapela určitě potěšila milovníky SKA. Až z Třemošnice u Čáslavi přijela na DWD fest zahrát kapela Žádnej Stres. 7členná partička představila většinu svých písní z alba Je to vono. Na poslední píseň se i rozjelo celkem slušné pogo.

 

Následující kapelou měli být Neosound, ti ale, prý z mateřských důvodů, nemohli dorazit. Pauzu si návštěvnící akce mohli zpříjemnit něčím dobrým na baru nebo si dát Monstera, kterých bylo všude dostatek.

Něco málo po osmé hodině vystoupili Beznadějní Případi. Tříčlenná kapela si tento festival vybrala jako ideální místo pro křest svého nového alba!

 

Před devátou hodinou přišel na řadu headliner večera. Slovenská kapela Zoči Voči z Nitry byla největším tahounem DWD festu. A právem! Po celou dobu jejich setu to pod pódiem doslova vřelo. Klidnější atmosféra nastala až ke konci, při akustické písni 3:00, ke které „Zoči“ natočili svůj poslední videoklip.

 

We on the Moon. Další kapela v nabitém lineupu. Tito mladíci z Brna si publikum také dokázali snadno získat. Především svými tanečními songy. Zazněl např.i cover na píseň od Keshy, Tik Tok.

 

Největším překvapením, určitě nejen pro mě, byla kapela Bačova Fujara. Tato partička slovenských chalanů z Martina předvedla neskutečnou show! Zpěvák Jura si získal všechny, kdo se na set této kapely přišli podívat! A jako dárek pro každého měla Bačova Fujara své nové CD, kterých rozdali plnou bednu!

Produkci na této stegi uzavřela kapela Your Last Breath.