DUA LIPA vydala nové album Future Nostalgia

Zpěvačka DUA LIPA vydala desku Future Nostalgia. Druhé album jedné z největších hvězd současné hudební scény patří k nejočekávanějším nahrávkám roku 2020!

 

V lednu 2018 Dua Lipa přepsala historii britských výročních cen Brit Awards. Získala pět nominací, což se žádné zpěvačce před ní nepodařilo. Proměnila dvě a stala se Zpěvačkou a Objevem roku. O rok později si v Americe došla pro dvě sošky Grammy. Celosvětový úspěch jí přineslo debutové album obsahující hity New Rules, IDGAF a Be The One a také série hostovaček na singlech Calvina Harrise (One Kiss),  Martina Garrixe (Scared To Be Lonely), Seana Paula (No Lies) nebo účinkování v projektu Silk City. Dnes je Dua Lipa globální celebritou, jež určuje nejen hudební trendy.

Novinku Future Nostalgia předznamenaly skladby Don’t Start Now a Physical se zřetelnými vlivy disco hudby a popu osmdesátých let. „Dělala jsem rozhovor pro rádio v Las Vegas,“ vzpomíná Dua Lipa na moment, který byl určující pro její další hudební směřování. „Procházela jsme se, abych si vyčistila hlavu, poslouchala staré OutKast a No Doubt a ptala se sama sebe. Co je na těch nahrávkách přitažlivého, že se k nim vracím? Proč mi připadá, že nezestárly? Jak bych mohla ten nostalgický pocit ze všech dětských vzpomínek a inspirací promítnout do něčeho nového a moderního?“

 

Britská média považují desku Future Nostalgia za událost, album je podle nich popově dokonalé. Nabízí nový pohled na disco hudbu, definuje nový zvuk pro pop další dekády. Atraktivní spojení dvou světů bezezbytku zafungovalo už na prvních singlech. Z obou se staly globální hity a inspirovaly další interprety. Na čerstvých nahrávkách se po vzoru půvabné zpěvačky ohlížejí The Weeknd, Lady Gaga i Ava Max. V tomto směru je novinka Future Nostalgia, kterou Dua Lipa právě vydává, určující a přelomová.