Druhý singl kapely Mollo s klipem v režii Borise Carloffa

Nový hudební projekt Mollo na svém prvním singlu spolupracoval s britským hudebním inženýrem Johnem Davisem a taky s českým producentem Borisem Carloffem. Nyní kapela přichází s druhým singlem, který Carloff doprovodil i klipem ve vlastní režii. 

Singl V těle je tma kapely Mollo vychází 31. 8. 2022 a je pomyslnou druhou vlaštovkou před chystaným albem, které by mělo vyjít příští rok.

„Vojtův nápad na písničku mi přistál na stole v době, kdy situace v mojí rodině nebyla zrovna lehká a všichni jsme se připravovali na odchod blízkého člověka,“ říká zpěvačka Lenka Molová, která představuje polovinu dua Mollo. „Vojtův text mi v té době hodně pomohl se z toho neštěstí vyzpívat. Když teď nahrávku poslouchám, tak prostě ‚přivřu oči a mám pocit, že všechno je ok‘ – to jsou slova, která zaznívají v refrénu.“

„Předchozí singl Pod nebem jsme zvukově ladili s Johnem Davisem v proslulém londýnském studiu Metropolis, ale producentem byl tehdy stejně jako i tentokrát Boris Carloff, držitel několika hudebních cen Anděl. „Teď jsme Borise ‚pustili‘ ještě dál a svěřili mu i obrazový doprovod písničky v podobě klipu,“ říká druhá polovina dua – kytarista a textař Vojtěch Jindra. „Boris si sice přizval k ruce mladého kameramana Adama Kovácse, syna známého špičkového kytaristy Norbiho Kovácse, ale jinak je klip po obrazové stránce jeho dílo – Boris se postaral o nápad, režii i střih.“

V názvu kapely může posluchač odhadnout i její hudební cítění a směr. „Mollo samozřejmě vychází z mého příjmení, ale taky naznačuje, že před prvoplánovou veselostí dáváme přednost spíš mollovým náladám – proto ta dvě L,“ říká zpěvačka. „Taky se nám ale samozřejmě líbí ten odkaz na přístavní molo. Jsme takový hudební přístav, kam mohou posluchači připlout a zakotvit,“ dodává s nadsázkou Vojta.