Druhý ročník horažďovického HD Festu se blíží!
9.4.2011
14.00

Již druhým ročníkem se v horažďovickém kulturním domě uskuteční punkový festival HD FEST! Pro tento ročník byl vybrán termín konání festivalu opět začátkem dubna: tedy 9.4.2011. A o co bude jiný letošní HD FEST? Samozřejmě o vystupující kapely… První ročník navštívilo bezmála 250 lidí a ti mohli vidět kapely jako Liver Garnish, 12° Bag Pipers, Černý koně, Compromysh, Panková nouze, Marná snaha, Z ničeho nic, Slax nebo Delusion, letos je line-up zcela odlišný.

Stejnými vystupujícími kapelami budou pouze příbramští Compromysh a Marná Snaha. Kapela Compromysh (http://bandzone.cz/compromysh) z Příbrami je ve svém okolí velmi oblíbená. Jejich punkrockové písně jsme mohli slyšet i po boku skupin jako Mandrage, Rybičky 48, Civilní Obrana nebo Totální Nasazení. Tři bratři hrají společně už šestým rokem, v roce 2009 ovšem nastartovali slušné tempo. Minulý rok nahráli novou píseň Holka od Vedle, na kterou později natočili i svůj první oficiální videoklip.

Marná snaha (http://bandzone.cz/marnasnaha) je pop-punková kapela, která vznikla roku 2003. Heslo „Punk je mrtvej, zůstal z něj jen vtip… tak se toho držíme…“ myslím vystihuje jejich postoj a mluví za vše. Při jejich muzice se člověk pobaví a zaskáče, určitě je na co se těšit.

Největšími hvězdami na horažďovickém festivalu jsou pro tento rok kapely E!E a N. V. Ú. Legendární kapela E!E (http://bandzone.cz/ee) z Příbramska, která hraje již od roku 1987, je tím správným tahounem.

Až z dalekého Hradce Králové na festival zavítají N.V.Ú. (http://bandzone.cz/nvu), kteří už jsou také na naší punkové scéně přes 20 let. V roce 2007 oslavili 20 let své existence a odehráli svůj 2000 koncert. Své koncerty nehráli jen po České republice, ale po celé Evropě. Možná i právě proto, je kapela zapojena do speciálního projektu X PUNK aneb 20 let s čírem! Jedná se o filmový dokument, který shrne 20let historie české punkové scény.

Naopak nejblíže to mají Klatovští Bijolit nebo ze Šumavy Ratus Ratus. Šumavská formace Bijolit (http://bandzone.cz/bijolit) se dala dohromady v roce 1994 a od té doby koncertují. Koncem března má tato partička v plánu natáčení nového CD. Určené datum je 26.3 až 27.3. doufejme že se vše zadaří, a tak budou moci předvést své nové písně i na HD festu o 14 dní déle.

Další šumavskou partičkou jsou Ratus Ratus (http://bandzone.cz/ratusratus), kteří se vrací na podia po delší pauze.

Roli domácí kapely zastane čtyřčlenná parta Seks Nouze (FACEBOOK).

Oficiální videoklip: Compromysh – Holka od Vedle

httpv://www.youtube.com/watch?v=tYiXym3BW2w

Kdy: 9.4.2011, 17:30

Kde: KD Horažďovice

Kdo: E!E, N.V.Ú., Compromysh, Seks Nouze, Marná Snaha, Bijolit, Ratus Ratus

Odkazy: www.rock-ltp.cz; FACEBOOK; BANDZONE