DRUHÁ TRÁVA CHYSTÁ DVD A FANOUŠKY PROSÍ O POMOC

zdroj: archiv kapely

Své historicky první živé DVD vypustí do světa na konci jara skupina Druhá tráva v čele s Robertem Křesťanem. Pár týdnů před vydáním se však ještě obrací na své fanoušky. Koncert, který kapela natočila loni v divadle Stará střelnice v Hranicích s několika významnými hosty, totiž hodlá doplnit o staré fotky, raritní nahrávky a nejrůznější jiné „vykopávky“. A to je důvod proč prosí své příznivce o pomoc.

 

„Během prací na třídění bonusového materiálu nás napadlo oslovit fanoušky, zda někde nemají nějaký zapomenutý rozhovor, fotku či bootleg. Obdobným způsobem byla ostatně sesbírána část archivu třeba pro seriál Bigbít. Takže je možné, že z toho vyplavou cenné poklady,“ říká manažer kapely David Němeček.

 

Pokud si někdo myslí, že nějakou vzácnost o kapele doma má, může kontaktovat Druhou trávu prostřednictvím facebooku nebo webových stránek. „Tam na nás lidé najdou telefon či email,“ dodává.

 

Podle dobristy Luboše Novotného se už takto podařily nalézt například unikátní záběry z návštěvy kapely u otce bluegrassu Billa Monroea v USA. „V současné době například pátráme po videu z našeho televizního vystoupení v Iowě. Hráli jsme tam na počátku devadesátých let ještě v původní sestavě,“ popisuje Novotný.

 

Skupina Druhá tráva natáčela za přítomnosti kamer loni v listopadu svůj koncert v Hranicích. Na pódium si pozvala i několik hostů: amerického písničkáře a držitele Grammy Petera Rowana, jeho krajana, kytaristu Steva Walshe či česko-irskou zpěvačku Katku Garcíu.

 

Celý večer měl pod taktovkou režisér filmů Co chytneš v žitě nebo Čert ví proč – Roman Vávra. Vystoupení navíc v rámci cyklu ČT Live uvede i Česká televize.

 

Kapela Druhá tráva vznikla v roce 1991. Od počátku mixuje několik hudebních stylů: bluegrass, folk i rock. Hlavními osobnostmi Druhé trávy jsou zpěvák, skladatel a textař Robert Křesťan společně s bendžistou a producentem Lubošem Malinou a fenomenálním hráčem na dobro Lubošem Novotným. Kapela vydala za dvacet let 15 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country.