DOGA: „…na příští rok určitě chystáme změnu!“

V půli června vyšlo vaše nové CD Hoď si to, povězte o ní něco. Je nějak odlišná od těch předchozích?

Od těch předchozích se liší v tom, že je osmá v pořadí. Pro nás je to návrat ke kořenům syrovostí a stylu nahrávání desky.

Křest CD proběhl na netradičním místě – na festivalu. Z jakého důvodu jste vybrali festival?

Pro nás to není netradiční místo. My vesměs křtíme desky na festivalech, z důvodu toho, že je tam více lidí a tím pádem se o ní dozví rychleji. A hlavně na festivalu Noc plná hvězd jsme „doma“, o to větší je důvod křtít desku tam.

Příští rok se koná jubilejní 20. ročník vašeho „domovského“ festivalu Noc plná hvězd. Chystáte pro fanoušky něco speciálního ve stylu Izziho v kleci?

Snažíme se měnit scénu, která více či méně souvisí s novou deskou, každej rok a na příští rok určitě chystáme změnu. Myslíme si, že se fanoušci budou mít na co těšit. Na scéně pro příští rok se už pilně pracuje, ale samozřejmě nebudeme nic prozrazovat, aby to bylo překvapení.

S novými písněmi a alby přichází na řadu i nové videoklipy… Kvůli klipu „Geny“ jste si nechali narůst vousy, chystáte se na videoklip k nové desce? Nastane opět nějaká další rapidní změna či chystáte opět něco speciálního?

Nový klip k desce je teprve ve stádiu příprav, ale v nejbližší době už se bude natáčet. Klip bude natáčen technikou, jakou jsme ještě za celou kariéru nepoužili, tak jsme sami zvědavi, jak to dopadne. Bude úplně jinej, než jsme doposud dělali. Tak doufáme, že fanoušci nebudou zklamaní.

httpv://www.youtube.com/watch?v=IhYUgex1FVc

Fanoušci mají rádi zvlášnosti… Nemáte například v plánu oblíbené akustické turné či jiné koncerty na zvláštních místech (parník, garáž, …)?

Akustické turné jezdíme už několik let pravidelně v termínech okolo Vánoc a letos nás čeká nějakejch 9 koncertů.

A jak například vznikl nápad, že Izzi bude vytupovat v sukni? Jak dlouho trvalo, než si zvykl na „podpadky“?

(Totální smích po přečtení otázky). V sukni už hraju pěkně dlouho. Je to z důvodu komfortu a pohodlnosti, když se člověk na podiu potí, tak ta sukně má naprosto skvělý odvětrávání (smích). A podpatky nenosím, jelikož mám obrovský, vysoký boty, které nemaj podpatky, ale maj zvýšenou celou podrážku tzv. VYVÝŠENINU (smích).

A co například muzika a literatura.. Jak se s odstupem času stavíte k počinu, vydání knihy s názvem XX let dogové závislosti, která vyšla v roce 2008?

Myslíme si, že kniha díky Jardovi Špulákovi, který ji napsal, dopadla naprosto skvěle. Jsme rádi, že jsme mohli zarchivovat našich 20 let tímto způsobem. A jelikož nás za dva roky čeká 25 let kapely, tak máme připravenej hodně zvláštní bonbónek pro fanoušky. Ale zatím o tom nechceme mluvit, bude to velký překvapení.

Izzy hraješ krom kapely Doga také v kapele Legendy se vrací, kdo je podle tebe legendou rockové scény ať už z tuzemska nebo ze zahraničí?

Pro mě jsou legendy kapely Motorhead a Motley Crue.

 

Tímto děkujeme kapele DOGA za rozhovor, přejeme hodně úspěchů a ještě více fanoušků, třeba i na jejich DOGA UNPLUGGED TOUR!!!