Do Prahy míří bubeník Adele, Beyoncé i Kanye WESTA CHRIS „DADDY“ DAVE

foto: archiv_Chris Dave

Je označován za nejnebezpečnějšího bubeníka dneška, který svou originální hrou uchvátil popové divy Adele a Beyoncé, jazzová esa, jako jsou Robert Glasper či Pat Metheny, ale i hiphopery Kayne Westa či Mos Defa – to je Chris „Daddy“ Dave, hlavní hvězda klubové noci Spotlight. Ta rozbouří prostor Roxy / NoD v sobotu 3. listopadu. Originální styl, stojící mimo všechny dosud známé kategorie hry na bicí, představí v Čechách poprvé po boku vlastní formace složené z hráčů hiphopové a jazzové scény The Drumhedz, se kterou aktuálně brázdí evropská podia. Jejich koncerty představují strhující a výbušnou jízdu napříč rytmy, tempy a styly, jíž dominuje ekvilibristika jejich kapelníka.

 

Umění. Genialita. Posedlost. Mistrovství. Všechna tato slova můžeme použít, abychom popsali hru, kterou s lehkostí předvádí Chris ‚Daddy‘ Dave…“ Takto nadšeně a vzletně popisuje renomovaný časopis Modern Drummer interpretovu hru rozkročenou mezi hip hopem, rockem a jazzem. Určitě to potvrdí také v Roxy, kde bude mít i další neméně zajímavé a inspirativní sparingpartnery. V rámci klubové noci dále vystoupí americká, v Německu žijící poetická female MC a zpěvačka Akua Naru, proběhne battle mistrů beatboxu a live loopingu En.drua a Ricoloopa. Jungle ambientový set odehraje nu-jazzová formace Sato-San To a postará se o finále s DJ Hoffem.

 

Klubová noc Spotlight nabízí vedle hudebních zážitků i možnost osobního setkání s vystupujícími umělci. Již v 19.30 se v divadelním sále NoD naskytne příležitost nahlédnout hlavním hvězdám do jejich muzikantské kuchyně, poslechnout si jejich spontánní hudební vizitku i se všech hvězd, které později vystoupí na hlavním pódiu v Roxy, na cokoliv zeptat. Účast na úvodním „Meet the Artists“ v NoD přislíbili Ricoloop, En.dru, Chris „Daddy“ Dave i Akua Naru. Klubová noc pokračuje hlavním programem v Roxy až do ranních hodin.

 

Více na www.strunypodzimu.cz/spotlight nebo na www.facebook.com/events/486769031335261/?fref=ts.

 

Klubová noc Spotlight, za kterou stojí pořadatelé festivalu Struny podzimu, startuje v 19.30 hodin. Vstupenky za 450 Kč a se studentskou slevou za 250 Kč jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Eventim, pokladně klubu Roxy a on-line na www.strunypodzimu.cz.

 

Nejnebezpečnější a nejoriginálnější bubeník dneška“, Američan Chris „Daddy“ Dave zcela mění pravidla toho, co a jak lze zahrát na bicí. Určuje trendy, vytváří nové styly, zatímco jiné s gustem boří.

Rodák z texaského Houstonu začínal (jako ostatně mnoho dalších vynikajících bubeníků) v doprovodných gospelových bandech. Od konce 80. let ale startuje jeho nadžánrová mistrovská dráha a záhy si vytváří naprosto nenapodobitelný styl hry.

Každopádně si „Daddy“ dovede skvěle poradit s jakoukoli zajímavou hudbou. Stačí se ostatně podívat na přehled těch, kteří jej vyhledali, aby obohatil jejich nahrávky či živá vystoupení: Adele, Maxwell, D’Angelo, Beyoncé, Wynton Marsalis, Pat Metheny, Sonny Rollins, Kim Burrell, Mos Def, Erykah Badu, Common, Kayne West, Talib Kweli, Jill Scott, A Tribe Called Quest, Mint Condition (Janet Jackson World Tour), Michelle Williams či Dianne Reeves.

 

Odkazy:
http://youtu.be/LtCvi7dfyqU
http://youtu.be/ViHmnR4OXUc

http://youtu.be/VpC_lzO7R8g

Partner SPOTLIGHT: Hewlett-Packard
Partner scény NoD: Think BIG
Mediální partneři SPOTLIGHT: Expats.cz, Full Moon, Insider Media, Metropolis, Musicserver.cz Protišedi.cz, Radio 1


Generální partner: Telefónica Czech Republic, a.s.
Hlavní partner: PRIVAT BANK AG
Mecenáši festivalu: Karel a Michaela Janečkovi
Za finanční podpory: hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR
Partner: Hotel InterContinental Praha
Oficiální dopravce: A. Charouz spol. s r.o – autorizovaný dealer Volvo
Hlavní mediální partneři: Český rozhlas a Česká televize
Mediální partneři: České noviny, Dopravní podnik hl. m. Prahy, euroAWK, Harmonie, Hospodářské noviny, JCDecaux, Přehled kulturních pořadů v Praze, Radio 1, Respekt, Xantypa
Speciální poděkování: EUROPAPIER – BOHEMIA, Ochranný svaz autorský
Partneři koncertů: Francouzský institut v Praze, Edenred, Metrostav, TESCO SW, Raiffeisenbank, PRE, Světlo pro svět

Stylový partner: VAVI

Poděkování za podporu Stipendia Strun podzimu: Think Big Nadace O2