Dnes vychází nové album Made In Czechoslovakia od Bena Cristovao na cédéčku, do obchodů ale nemíří
23.5.2014

zdroj: archiv kapely_Ben Cristovao

 

Ben Cristovao vydává už podruhé svoji novou desku Made In Czechoslovakia. Poprvé totiž vyšla již před měsícem exkluzivně prostřednictvím iTunes, kde skvěle zabodovala a ihned po vydání se vyšplhala na první příčku tamního žebříčku, na Deezeru si fanoušci poslechli skladby v počtu 90.000. Nyní deska vychází na CD. Jen tak někde ale rozhodně nebude k mání, dostat se k ní bude ale hračkou pro opravdové fanoušky.

 

Dnešní doba fyzickým nosičům hudby příliš nepřeje, není se čemu divit. Neustále se vyvíjející technologie umožňují jejich uživatelům během pár vteřin koupit v digitálním obchodě s hudbou celé album ať jste kdekoliv, stačí internet. Teenageři jsou v tomhle směru navíc vždy o krok dál a těžko po nich můžeme chtít vyvolat širší zájem o cédéčka s bookletem. Toho si je vědom i Ben a jeho label Championship Music. Proto se společně rozhodli vydat album Made In Czechoslovakia nejdříve digitální formou a až nyní přicházejí s druhým vydáním – jeho fyzickou podobou. “ Prodej desek by mě určitě neuživil, 90 % příjmu je z koncertu. Album je spíše součástí konceptu, jak dostat naši hudbu k lidem,” vysvětluje taky Ben v rozhovoru s Romanem Jirešem pro ČTK.

 

Záměrně desky nebudou mířit do obchodů, fanoušci si budou moci koupit album pouze přímo od Bena. Ten je bude prodávat na koncertech a na speciálních zastávkách, kde bude nabízet album přímo z auta. Každý fanoušek, který se rozhodne fyzické album koupit, dostane taky hodně výjimečný bonus, který se mu jen tak nepoštěstí – osobní setkání s Benem.

 

Nutno dodat, že přestože se říká, že mladí raději hudbu stahují nelegálně, není to s nimi tak zlé. To dokázali při spuštění prodeje na iTunes, kdy se během pár dní stala deska Made In Czechoslovakia tou nejstahovanější mezi tuzemskými uživateli této služby, k dnešnímu dni si celou desku stáhlo téměř 400 lidí, skladeb bylo staženo 550. Skvěle zabodovalo album také ve streamovací službě Deezer, kde se vyšplhal počet přehrání jednotlivých skladeb na skvělé číslo 90.000. Svůj podíl na tomto úspěchu má jistě také projekt Buď toho součástí, do kterého se Ben zapojil společně s ČNS IFPI (Česká národní skupina Mezinárodní federace hudebního průmyslu) a Ochranným svazem autorským (OSA). V rámci pravidelných debat napříč českými školami se snaží Ben společně s dalšími tvářemi tohoto projektu vysvětlit teenagerům, proč má smysl podporovat muziku a legálně ji stahovat či streamovat.

Ben Cristovao je jednoznačně tím, kdo v současné populární hudbě udává směr, přestože by mu mohly stačit vyprodané koncerty (například 16.5. Kolín přes 1000 platících), stále ve své prezentaci lidem vymýšlí nové nápady a není pochyb, že se mu tento přístup vyplácí.

 

JEDEME BOMBY!

Zastávky BC TOUR do června 2014 (pokračování v září):
23.5. Jihlava – Střelnice (Ezy)
30.5. Ostrava – Barak (MAAT)
13.6. Jablonec nad Nisou – Klub Woko (Ezy)

Ben Cristovao festivaly léto 2014:
19.7. České hrady Švihov
2.8. České hrady Rožmberk
9.8. České hrady Veveří
23.8. České hrady Bezděz