Dnb & raggae partycamp? Jedině Muffin festival!

Mláka. V této vesničce 9 km od Třeboně, která má podle posledního sčítání 88 obyvatel, se 2x do roka koná tenhle nářez. Pravidelně na jaře a na podzim. Asi jako symbol otevření i uzavření léta se kterým se neodmyslitelně pojí různé hudební akce, koncerty,festivaly a dovolené. A přesně to je to, na co Muffin míří. Dovolená v kempu mimo civilizaci, obklopeném jen samou přírodu, spojená se skvělou hudbou! No co víc si přát, že ano?

 

 

Ovšem dostat se sem bez auta je dost o improvizaci. Ale podařilo se mi to! Vystoupila jsem z vlaku v Třeboni s úmyslem jet do Mláky autobusem, načež mně ale na zastávce místní pan pejskař vyvedl z omylu. ,,Tam Vám nic nepojede, slečno. Tam se nejezdí.“ No dobře, jak říkáte. Tak co pěšky? I nene, 2 hodiny chůze. No, ale líná huba holé neštěstí jak se říká. Pustila jsem si v místním obchodě pusu na špacír a potkala tak skupinku mladých lidí se spacáky, kteří tam měli namířeno také. Jedem taxíkem!

Ihned u vstupu do kempu milé paní i securiťáci, kteří po mně překvapivě nic nechtěli. Tak jdeme na to! Najít partu, postavit stan a prozkoumat terén. Místa bylo na louce habakuk. I kdybych si tady chtěla postavit rodinný domek s fotbalovým hřištěm, tak ještě pořad zbyde pro stanaře místo.  Viděla jsem tady i rodinku se dvěma dětmi, pojali to přesně tak, jak je žádoucí.

 

Spaní zajištěno, hurá pro pivo! Stánky s rasta oblečky a doplňky všeho druhu? No ano, strávila jsem tam celou hodinu. Stoly se stolním fotbálkem byly všechny obsazeny, dokonce i fanoušci byli zažraní do hry. U dnb stage dva výčepy. Jeden v pojízdném stánku a druhý v dřevěné chatce se zastřešeným posezením ve stejně dřevitém duchu. Jídlo samozřejmě nechybělo. Redbull stánek, bez něj by to nešlo. No a kolem mně se neustále promenádovaly oblečené neoblečené slečny od pana Jagermeistera. Nekup to…

 

Druhá stage měla také svůj výčep, takže jste se nemusel přemisťovat od oblíbeného songu, když byla chuť na pivo nebo něco tvrdšího. Objevila jsem tady i madam se třemi psy. Není to pro jejich ouška asi nejlepší místo, ale vypadali šťastně a hravě.

Hraví byli i všichni Djs. Každý měl něco do sebe. Obzvlášť mně těšila raggae stage. Zazněly sólička na kytaru do jungle rytmů, ženský zpěv s raggae doprovodem,… Prostě všehochuť a krása v jednom. Co se dnb stage týče, večer válela! Mohli jsme si skočit na ty nejznámější dnb písničky, remixy i vlastní tvorby DJs. Pařilo se až do rána, někteří spát nešli a hráli si ještě na repráčcích u stanů.

(Můžete se podívat na pár fotek a videí, ještě z brzkých hodin, kdy se to vše teprve rozjíždělo.)

Ráno bylo naprosto kouzelné! Rosa, trochu ranní mlhy, slunce nízko. Prostě srdíčko. Jakoby se tady večer žádná divočina neděla. Ovšem trochu mi tu romantiku zkazilo obrovské množství všude se povalujících plastových kelímků. Čemuž se dá předejít! Mysleme trochu na tu zeleň a tvory kolem nás. Aby i naše děti na Muffinu za 50 let měly ta rána pořád stejně kouzelná, jako my na jaře 2018. :))